Українських водіїв попередили про суттєве здорожчання пального

20.09.2016 г. в 08:46, mmr

Оглядач Марк Поллов прокоментував можливе здорожчання найдешевшого пального для автомобілів в Україні – скрапленого газу.

Експерт зауважив, що на українських заправках почав стрімко зростати в ціні навіть скраплений газ пропан-бутан. За словами експертів, це пов’язано з перебоями у поставках російського газу і подорожчанням долара на внутрішньому ринку, за який імпортери купують газ за кордоном. Відповідно, уже у вересні цього року скраплений газ може зрости до 15 гривень за літр.

Оглядач нагадав, що лише протягом місяця ціна зрідженого газу на вітчизняних заправках зросла приблизно на 13% − із з 10,50 гривень 19 серпня до 12,95 гривень за станом на 14 вересня.

Пояснюючи причини цього подорожчання, експерти здебільшого нарікають на проблеми з російським газом, проте є і інші причині.

«Починаючи з червня трейдери стали все частіше нарікати на нерегулярні відвантаження, простої, перегляд обіцяних обсягів поставок. До нерегулярності додалося зросле споживання в самій Росії, яке підігріло попит і ціни всередині країни і перетягнуло частина поставок, підготовлених для експорт», − наголосила аналітик консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренко.

У статті для Апострофа Поллов також нагадав, що подібна ситуація на українському ринку вже була минулого року, коли за літр автогазу продавці правили в середньому 14,30 гривень. Тоді це пояснювали падінням курсу національної валюти до 30 гривень за долар США.

За словами директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, минулорічний антирекорд може бути побитий уже у вересні цього року: «З ресурсним наповненням реально туго − недобір газу близько 25% ринку, цей дефіцит і штовхає ціни вгору. Результати останніх аукціонів кажуть, що без всяких націнок газ на заправку потрапляє вже по 13,20 гривень за літр. Це означає, що теоретично його вартість в роздробі може вирости до 15 гривень за літр.

Тим не менше, експерти закликають українських автомобілістів не панікувати відразу, оскільки вже у жовтні ціна може значно обвалитися. Крім того, станом на сьогодні представники «тіньового ринку» автогазу і частина великих трейдерів (сумарно близько 70% ринку) не платять так званий роздрібний акциз, а це 1,17 гривень потенційної знижки на кожному літрі.

загрузка...
Еще одна новость

Чем грозит российское дизельное эмбарго армии и водителям Украины

20.09.2016 г. в 08:46, ubr

Чем грозит российское дизельное эмбарго армии и водителям Украины Экспортеры нефтепродуктов будут контролировать украинский рынок по-новому: через компании в лояльной РФ части Европы В начале сентября на украинском рынке нефтепродуктов состоялась одна из крупнейших разовых оптовых сделок — Минобороны обязалось выкупить за 399,8 млн. грн. более…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

В Закарпатье будут жестко присекать попытки блокировать границу автомобилями иностранной регистрации

20.09.2016 г. в 08:46, autoconsulting

Глава закарпатской ОГА Геннадий Москаль призвал правоохранителей восстановить проезд на погранпереходе со Словакией и впредь жестко реагировать на попытки блокирования границы так называемыми пикетами и акциями протеста владельцев автомобилей иностранной регистрации. "Дано поручение действовать жестко, но в рамках законодательства, а за блокирование…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть