Нова ДАІ: функції та повноваження

24.10.2016 г. в 09:51, automotoclub

Як ми вже полвідомляли, із 2017 року дорожньо-патрульна поліція почне працювати на повну силу.

Чи означає це повернення ДАІ з тими самими функціями та обов’язками? Частково так, але не зовсім. У пояснювальній записці до документа «Про внесення змін до ст. 13 Закону України «Про Національну поліції» (про створення дорожньої поліції)» зазначається, що в Україні суттєво зросла аварійність – за перше півріччя 2016 кількість ДТП збільшилася на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, за даними Управління безпеки дорожнього руху, якщо за перше півріччя 2015 року в країні сталося трохи більше за 60 тис. аварій, то з січня до кінця червня 2016 – понад 72 тисячі.

«За оцінками експертів у сфері безпеки дорожнього руху основною причиною збільшення кількості ДТП є відсутність дорожньої поліції на дорогах. До впровадження положень Закону України «Про Національну поліції» на дорогах України правоохоронців можна було часто бачити, проте на сьогодні вони рідкість», пояснює ініціатор цього документа депутат Андрій Немировський.

За його словами, патрульна поліція – сервісна служба. Вона обслуговує виклики за номером 102, оформляє ДТП, але тільки без постраждалих. На місце злочину або ДТП, де травмувалася або загинула людина, виїжджають співробітники слідчо-оперативної групи. Цим нові патрульні і відрізняються від ДАІшників.

«Водночас колишня Державтоінспекція крім патрулювання вулиць та регулювання руху також займалася профілактикою ДТП. Вивчала місця на дорогах, де аварії ставалися найчастіше, вела статистику і наукову роботу. Тепер цим не займається ніхто. Тому необхідно створити дорожню поліцію у складі Національної поліції, яка опікувалася б цією роботою», наполягає автор цього законопроекту. Дорожня поліція, по суті, виконуватиме функції, притаманні ліквідованій ДАІ. Зокрема, Андрій Немировський пропонує, що новий підрозділ буде: «забезпечувати дотримання законів, правил і нормативів у цій сфері безпеки руху – Редакц.), здійснювати державну реєстрацію (перереєстрацію) і облік транспортних засобів та систематизацію відомостей про їхніх власників, прийом іспитів на право керування транспортними засобами і видання відповідних документів». Читайте також: Куди зникають розбиті Пріуси поліції – фото з цвинтаря авто Створення і функціонування дорожньої поліції фінансуватимуть коштом МВС, Національної поліції, а також інших джерел, не заборонених законодавством».

загрузка...
Еще одна новость

«Двери-бабочки» — новый тренд в автомоде

24.10.2016 г. в 09:51, informat

Недавно бизнесмен и дизайнер Хенрик Фискер создал новую компанию, которая займется выпуском электромобилей: ранее китайский производитель запчастей Wanxiang купил активы Fisker, благодаря чему бренд получил шанс на возрождение, сообщает интернет-издание «Информат» со ссылкой на auto.mail.ru. При этом Фискер успел сообщить, что компания располагает…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Сколько должно пройти времени, чтобы «Драгер» не показал выпитое (таблица)

24.10.2016 г. в 09:51, autonews

убъективное ощущение трезвости весьма неоднозначно коррелирует с объективным уровнем алкоголя в крови. А ведь тут действует масса разных факторов, включая массу тела, скорость употребления, крепость напитка и т. д. Иногда бывает трудно понять, выветрился ли весь употреблённый алкоголь из организма или нет. Допустим, если вы выпили бутылку пива,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть