Як страхові компанії дурять водіїв

06.11.2016 г. в 17:45, znaj

300 млн грн заборгували страхові компанії українцям із 2005 року, порахували у Моторному транспортному бюро.

За підрахунками Асоціації страхувальників України, кожну 6 автостраховку КАСКО компанії не відшкодовують. Часто роблять компенсацію із затримками у понад місяць.

Ми пропонуємо 4 найпоширеніші схеми, за якими страхові компанії дурять автовласників.

Двозначні формулювання в страховій угоді

Всі угоди написані в офіційно-діловому стилі. Нерідко речення можуть розтягуватися на 3-4 рядки. Смисл у них заплутаний.

"Все, як і в банківських угодах. Але у цьому випадку треба бути дуже пильним до деталей. Наприклад, страховики люблять зазначати, що "клієнт має терміново повідомити про аварію у кол-центр компанії". Але не вказано, коли це терміново. Якщо, скажімо, ви спочатку викличите поліцію, а потім їхнього страхового аварійного комісара, то вам інкримінувати порушення угоди. Такі випадки вже були", - говорить голова Асоціації Леонід Хорін.

Найбільше, за його словами, заплутаних формулювань в угодах на лізингові й кредитні машини. Страхова компанія може передбачити в угоді компенсацію тільки в рахунок заборгованості клієнта або ж відшкодовувати збитки, якщо вони не більші заборгованості клієнта компанії перед банком, де він брав автокредит.

Недоказують умови

КАСКО із франшизою 0% зазвичай передбачає відсутність доплат за будь-які збитки. Так пояснюють страхові агенти. Однак якщо почитати угоду, то у більшості випадків там йдеться, що викрадення коліс, гідроудар двигуна і биті вікна компанія не відшкодовує.

"Потрібно уважно перевіряти ці пункти в угоді. Варто обирати ту компанію, що передбачає компенсацію за биті вікна й викрадення коліс. Гідроудар все ж таки ніхто не відшкодує. Бо зазвичай він буває через те, що водії самі спрямовують авто у глибокі калюжі чи водойми", - каже спеціаліст.

Оператор кол-центру дає безглузді поради

Після аварії, коли власник авто телефонує у страхову компанію, її оператор кол-центру дає поради, що суперечать договору.

"Можуть сказати не викликати поліцію. Або ж самотужки ремонтувати авто. А за договором, наприклад, бите авто треба показати у відділення страхової компанії чи ще якусь формальність зробити. Немає дотримання формальності — немає потім і відшкодування", - говорить Леонід Хорін.

Вимагають довідку

Деякі страхові компанії не відшкодовують збитків, якщо водій був нетверезим. Довідку про тверезість дають наркодиспансери. Якщо у поліцейського є підозри про сп'яніння водія, то вони на місці це перевіряють і зазначають це у протоколі.

"Після укладення договору варто перевірити, чи є там пункт про довідку на стань алкогольного сп'яніння. Бо часто буває таке — після аварій ні аварійний комісар, ні оператор кол-центру не каже, що це потрібно. Люди в стані шоку, вони не перечитують угоди. А потім, коли вже проходить кілька тижнів, представник страхової компанії відмовляє у відшкодуванні. Каже, немає потрібної довідки."

загрузка...
Еще одна новость

В автомобиле живет слишком много опасных бактерий

06.11.2016 г. в 17:45, nastroenie

По словам ученых, поэтому необходимо регулярно убираться в машине и мыть ее, отмечает The Daily Mail. Анализ показал, что автомобиль грязнее клавиатур компьютера более чем на 50%. А клавиатура, как известно, страшный рассадник бактерий. Между тем, многие водители считают свой автомобиль чистым. Еще немного статистики: автомобили на 2144% грязнее…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Владелец самых дорогих суперкаров в Украине не задекларировал ни одной машины

06.11.2016 г. в 17:45, topgir

Константин Жеваго стал звездой «ТопЖыр» после того, как купил Aston Martin ONE-77 за 2 миллиона долларов. Плюс к этому он не раз светился в Украине и на других самых дорогих суперкарах, но миллиардер не задекларировал ни одной машины. В своей декларации Константин Жеваго задекларировал одну квартиру, 11 часов, акции на 7,23 миллиона гривен, а также…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть