Надійний спосіб зберегти життя у випадку ДТП

25.11.2016 г. в 11:58, ipress

Результат аварії зазвичай залежить не тільки від технічних властивостей автомобіля, але і від подушок безпеки, що захищають водія, збільшуючи його шанси вижити.

Як саме вони це роблять, і які зустрічаються подушки безпеки, пора з'ясувати.

Ідея створення подушок

Подушки безпеки з'явилися ще в 60-х роках, коли почався розвиток транспорту. Чим більше ставало машин, тим більше виникало аварійних ситуацій. Це і призвело виробників до думки про те, щоб зробити транспортні засоби безпечніше. Пропонувалося оснащувати автомобілі мішками, які заповнені повітрям із-за сильного удару. Реалізувати цю ідею стало набагато складніше, тому багато хто були незадоволені такими подушками безпеки.

Зараз вже не знайти людини, яка відмовиться від подушок безпеки. Навпаки, чим більше їх в автомобілі, тим він дорожчий. Адже подушки безпеки – це не тільки захист водія, але і пасажирів. До речі в сучасний автомобіль можна оснастити відразу вісьмома подушками безпеки.

Купуючи автомобіль на сайті Авто ріа, обов'язково перевіряйте наявність діючих подушок безпеки. Якщо їх немає, придивіться до іншої машині, адже безпека, що сидять в салоні людей, понад усе.

Подушка безпеки в дії

Принцип дії подушки досить складний, адже цей механізм складається із декількох елементів:

• Нейлонова оболонка, покрита силіконом або гумою. Обсяг водійської подушки складає до вісімдесяти, а пасажирської до 120 л.

• Ударні та інертні датчики розташовуються спереду або з боків кузова.

• Газовий блок або піропатрон

• Електронний процесор.

Всі ці пристрої необхідні для блискавичного спрацьовування подушки безпеки. Коли виникає удар, один з датчиків спрацьовує і передає сигнал на мікроплат. А потім процесор дає команду на спрацювання піротехнічного патрона. Із-за невеликого вибуху відбувається сплеск азоту, який наповнює подушку і змушує її вискочити в салон.

Подушка прикриває водія, тим самим пом'якшуючи удар. Все відбувається блискавично, приблизно за чверть секунди.

Як тільки пасажири зафіксовані, подушка починає повільно меншає, щоб не стати перешкодою для водія, коли він почне вилазити з автомобіля. Варто відзначити, що подушка спрацьовує один раз. І якщо за першим ударом буде ще один, то вона не вискочить.

Які зустрічаються подушки безпеки?

Подушки бувають різні, як і місця, в які їх встановлюють. Одні з них захищають водія, а інші – пасажирів. Є й такі, які встановлюються зовні машини, щоб забезпечити безпеку пішоходів.

Салонні подушки діляться на бічні і фронтальні. Але найчастіше зустрічаються фронтальні механізми, що забезпечують безпеку водія і пасажира, що сидить на передньому сидінні. Одна з них монтується в кермо, а друга – в панель перед пасажиром. Щоб не отримати травм під час її спрацювання, не тримайте в руках великих речей і не упирайтеся в панель ногами.

Зустрічаються подушки, які встановлюють в передні сидіння або в двері автомобіля. Правда, оснащуються ними більш дорогі моделі. Їх робота починається, коли відбувається удар в бік кузова. Вони розкриваються таким чином, щоб захистити голову і шию пасажира.

Зараз вже зустрічаються «розумні» подушки, які можуть обмежувати свій об'єм при розтині. Підібравши ці параметри під певного людини, можна значно підсилити ефект від спрацьовування подушки безпеки.

Але, незважаючи на все це, багато залежить і від самого водія. У кріслі сидіть рівно і прямо. Не можна, що б там не було, заклеювати місця, відповідальні за спрацьовування подушок. Не забудьте про це, інакше подушки можуть дати протилежний ефект.

загрузка...
Еще одна новость

Борьба с нарушителями ПДД в Харькове: не боятся эвакуатора и паркуются где хотят

25.11.2016 г. в 11:58, segodnya

Эвакуатор увозит машины каждый день, но чаще пьяных водителей и после аварий. Больше года полиция Харрькова борется с нарушителями ПДД при помощи эвакуатора. Случаи, когда автомобили отправляли в Харькове на штрафплощадки, вызывают в соцсетях шквал комментариев пользователей, в том числе считающих такую меру слишком жесткой. Однако многих нарушителей…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

На дорогах мира появились 3D-разметка

25.11.2016 г. в 11:58, profidom

Разметка во всем мире, более-менее одинакова и водители с легкостью в ней ориентируются. Что же касается разметки пешеходных переходов – «зебры», то в каждой стране они могут быть самые разные, вплоть, до самых экзотических. Как выяснила Национальная энциклопедия строительства ProfiDom.com.ua, в далекой Индии, решили поступить следующим образом:…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть