Дешеві іномарки з пробігом не змогли пробитися крізь литовські номери

21.02.2017 г. в 08:00, biz

Минулого року, незважаючи на пільги для б/у автомобілів, їхній імпорт істотно впав.

До 2016 року в Україну приїхало близько 87 тис. легкових автомобілів. Цей показник виріс на 41% щодо 2015 року, повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Частка б/у машин з цієї кількості, незважаючи на лібералізацію умов ввезення, впала з 39% у 2015 році до 25% у минулому році. З 22 тис. ввезених іномарок з пробігом левова частка (близько 90%) була імпортована з країн Євросоюзу за середньої митної вартості $7,8 тис. за машину.

У перші вісім місяців минулого року ввезення іномарок з пробігом було значно нижчим, аніж за аналогічний період 2015 року, зазначає директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром Георгій Овсянников. І в загальному обсязі імпорту легкових автомобілів займало близько 20%. Пов'язано це було, за словами Овсянникова, з тим, що з 1 січня набула чинності норма, яка забороняє ввезення в країну автомобілів, які не відповідають екологічному стандарту Євро-5. Або тих, що старші 2010 року. "Тільки після зниження ставок акцизного збору в разі ввезення б/у іномарок стали ввозити більше, і за підсумками четвертого кварталу вони вже становили третину імпорту", - говорить він. Нагадаємо, що законопроект про зниження ставок акцизного збору при ввезенні автомобілів з пробігом набув чинності в серпні 2016 року.

Важливим фактором, який знизив попит на іномарки з пробігом, став масовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією. За словами начальник відділу продажу автомобілів з пробігом Das Welt Auto Сергія Федчуна, якщо власник не хоче законно привозити машину з Європи за 12-14 тис. євро, то купує якийсь старіший автомобіль за 4 тис. євро і чекає, коли депутати узаконять його перебування на території України на цілий рік. "Це і знижувало попит на імпортні б/у іномарки", – пояснює він.

Нагадаємо, минулого року в Україні вдалося реалізувати близько 64 тис. нових машин. Цей показник виріс на 40% до 2015 року, в якому був зафіксований найнижчий обсяг продажів за останні 10 років.

Старший аналітик ІК АРТ Капітал Олексій Андрейченко прогнозує, що цього року імпорт нових автомобілів в Україну зросте на 25%, а загальний обсяг ввезення, з урахуванням іномарок з пробігом, збільшиться більш ніж у півтора раза.

Овсянников зазначає, що в цьому році частка б/у може становити до половини імпорту легкових автомобілів. Оскільки цього року, на відміну від минулого, можна буде ввозити не шестирічні, а семирічні іномарки. А значить на ринку з'являться дешевші моделі. Попит на б/у також зросте, оскільки покупці будуть прагнути придбати автомобіль, що відповідає Євро-5 до 1 січня 2018 року, коли набуде чинності стандарт Євро-6, пояснює Овсянников.

За словами Федчуна, цьогоріч частка іномарок з пробігом буде однозначно зростати. За його підрахунками, за 12 місяців 2017 року в країну буде імпортовано близько 120 тис. легкових і комерційних автомобілів. Серед них з пробігом буде близько 30-35 тис. машин.

загрузка...
Еще одна новость

Чмир за кермом, або чергові витівки п’яного депутата

21.02.2017 г. в 08:00, ТСН

Ані тижня без затримання п’яного депутата за кермом. У Миколаєві патрульні зупинили залитого народного обранця місцевої обласної ради Сергія Чмиря. У який же спосіб депутат намагався залагодити питання?

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Жахлива аварія з фатальним кінцем сталася у столиці

21.02.2017 г. в 08:00, ТСН

Жахлива аварія на столичній вулиці Луговій. Відбійник, замість засобу пасивної безпеки для автомобілістів, став убивцею для керманича вазівської "шістки". Чи відповідатимуть за це дорожники?

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть