Що буде з цінами на бензин в березні

06.03.2017 г. в 08:55, segodnya

У цьому місяці ціни на паливо стабілізуються, впевнені експерти.

Через те, що бензин і дизпаливо Україна імпортує, його вартість більше залежить від курсу гривні, а також від щорічного підвищення акцизу на паливо в країні. Так, з 1 січня уряд об’єднав роздрібний і базовий акциз на паливо, що вплинуло на ціни. Вартість нафтопродуктів в Європі весь 2016 рік зростала і продовжує зростати. При цьому в грудні і січні гривня по відношенню до долара і євро падала – це вплинуло на вартість палива в січні. У лютому гривня стабілізувалася і зміцнилася.

"Якщо нічого не станеться з курсом гривні, то ціна на бензин стабілізується”, – говорить заступник директора науково-технічного центру "Психея” Геннадій Рябцев.

За лютий вартість палива змінилася незначно: А-92 подорожчав на дев’ять копійок, А-95 – на 10, а А-95 + – на дві, дизпаливо додало в ціні вісім копійок. Так, в лютому повна заправка легковика бензином А-95 + з з об’ємом бака на 48 літрів коштувала 1224 грн, а 1 березня – 1229,76 гривень.

Операторам невигідно підвищувати вартість палива, оскільки в Україні і так низький попит, а взимку він ще більше впав, оскільки це "мертвий сезон”, говорить експерт нафторинку Леонід Косьянчук.

"Оператори ринку в останню чергу зацікавлені в підвищенні цін, оскільки грудень, січень і лютий – це "мертвий сезон”: споживання падає, багато споживачів перейшли на альтернативні види палива або в нелегальний сектор, де ціни нижчі. Підняття цін на 30-50 копійок за літр негативно впливає на продажу, а коли роздрібна мережа продає менше літрів, ніж потрібно для окупності і прибутку, вона закривається. Питання стоїть гостро з двох сторін: ціна давно непідйомна для споживача, а знижувати її нікуди, оскільки мережі підуть в збиток”, – коментує він.

Що буде з цінами на бензин в березні

У лютому національна валюта почала зміцнюватися і паливо дорожчало не так стрімко, як в січні. За словами Геннадія Рябцева, якщо долар подорожчає на гривню, то ціни на бензин зреагують через два тижні і виростуть на 60-70 копійок. А подорожчання нафти на 1% спровокує підвищення вартості літра бензину на 10 копійок.

Президент Нафтогазової асоціації Дмитро Кулик прогнозує, що березень буде спокійним місяцем і великого стрибка цін не буде.

"З огляду на, що на світових ринках ціни на нафту пішли вниз, а курс долара в нашій країні поки стабільний, ми припускаємо, що березень в плані цінових коливань буде відносно спокійним місяцем. Якщо не трапиться форс-мажорних обставин, очікуємо максимум плюс 10 копійок для бензину А-95. Проте через блокування діяльності спочатку імпортерів зрідженого газу, а потім трейдерів дизельного палива і бензину ситуація на ринку в другій половині місяця може мати негативний характер”, – вважає Кулик.

Варто відзначити, що з 1 квітня через підняття акцизу подорожчає дизпаливо. Це призведе до того, що ДП зрівняється з цінами на бензин.

"До кінця літа ми прийдемо до того, що дизпаливо і бензин в ціні будуть на одному рівні через підвищення акцизу в квітні”, – говорить Леонід Косьянчук.

Бензин значно виросте в ціні в другій половині року, прогнозує співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич. Причиною подорожчання залишиться збільшення цін на нафтопродукти в Європі і коливання курсу гривні.

"Три фактори: зростання цін на нафту, падіння нацвалюти і підвищення акцизу будуть негативно впливати на вартість бензину і далі. Великі мережі заправок вже зрозуміли ціни. Ймовірно, протягом місяця будуть дорожчати бензин і дизпаливо, але незначними темпами. У другому півріччі ціни виростуть ще більше і можуть досягти неприємної позначки в 30 гривень за літр А-95, дизельного палива трохи дешевше”, – прогнозує Марунич.

загрузка...
Еще одна новость

Швидко та якісно: як будують дороги за кордоном (Відео)

06.03.2017 г. в 08:55, mmr

Українці звикли нарікати на якість доріг в своїй країні – щойно тане сніг, як разом із ним з автошляхів зникає й асфальтове покриття. З року в рік дорожні служби ніяк не можуть вирішити цю проблему. А як же підходять до цієї проблеми за кордоном? Пропонуємо вам підбірку відео, як іншим країнам вдається вирішити питання із якістю автошляхів. 1. Австралія 2. Канада 3. Арабський світ 5. Китай 6. Німеччина

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Водіям в Україні полегшать життя

06.03.2017 г. в 08:55, automotoclub

Для тих, хто бажає керувати власним автомобілем незабаром відбудуться зміни. Головний сервісний центр МВС України розробив нові квитки для здачі на отримання водійських прав. Тепер не потрібно вчити питання з водіння вантажівок, якщо хочеш водити легковий автомобіль. Всього на сьогоднішній день підготовлено 2,5 тис. таких питань, і з 2 березня вперше в Україні вони виноситься на громадське обговорення. Питання будуть формуватися відповідно до категорій водійських посвідчень. Людина, яка здає іспит на отримання водійських прав категорії “В”, отримує питання виключно в цій області. Крім того, перелік з 20 питань формується у випадковому порядку. При цьому, якщо людина не правильно відповіла на одне питання з “принципових життєво важливих питань”, то в подальшому система…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

Загрузка...
Loading...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть