Створені екологічні шини з додаванням харчових відходів

16.03.2017 г. в 16:45, cikavosti

Звичайна автомобільна шина містить приблизно 30 відсотків технічного вуглецевого наповнювача, який підвищує зносостійкість гуми. Але вміст нафтопродуктів, однак, означає неекологічність виробництва.

Ось чому вчені з університету Огайо під керівництвом професора Катріни Корніш приступили до розробки «зелених» шин, в яких замість вуглецевого наповнювача використовується яєчна шкаралупа і шкірка помідорів.

Харчові відходи висушують і розтирають у порошок. Потім цей порошок додають у гуму, і він, як повідомляється, робить гуму міцнішою, при цьому не зменшуючи її еластичність на відміну від більшості інших підсилюючих присадок. Це частково пояснюється тим, що пористі частинки яєчної шкаралупи мають велику площу поверхні для більшого контакту з гумою, в той час як частинки томатної шкірки залишаються досить стабільними при високих температурах, плюс в них містяться жорсткі волокна.

Це не перша ініціатива щодо використання «зелених» технологій в автомобілебудуванні: дослідники з компанії Ford у співпраці компанії Heinz вже використовували шкірку томатів для виготовлення внутрішніх частин автомобіля, в той час як вчені в університеті Таскіги використовували раковини для виробництва гнучкого біопластика.

За словами Корніш, розроблена в університеті Огайо технологія повинна зробити виробництво шин більш екологічним і зменшити їх залежність від ситуації на ринку енергоресурсів. Шини, створені за цією технологією мають червонувато-коричневий відтінок, проте команда зараз шукає підходящий чорний барвник.

загрузка...
Еще одна новость

Гройсман – Омеляну: на дороги вже виділено 14 мільярдів, і не треба говорити, що грошей немає

16.03.2017 г. в 16:45, unian

Уряд України забезпечив достатнє фінансування для старту дорожніх робіт вже найближчим часом, сказав під час засідання уряду прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. «Я звертаю увагу міністра інфраструктури на необхідність починати роботи по зруйнованих дорогах. У нас 95% доріг зруйновані. І не треба зараз говорити, що грошей на це немає. Гроші…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Водій Uber протаранив заправку, влаштувавши сильний вибух

16.03.2017 г. в 16:45, autocentre

У Мережі з'явилося відео, як кросовер Nissan XTerra влітає на заправку і буквально зносить колонку, влаштувавши сильний вибух на АЗС.

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть