Що треба знати, коли вас звинувачують у створенні аварійної ситуації

19.03.2017 г. в 22:57, gazeta

Правоохоронці нерідко звинувачують водіїв у створенні аварійної ситуації. Практично кожне порушення правил дорожнього руху автоінспектори можуть пояснювати створенням аварійної ситуації і конфісковувати права.

Ми спробували розібратись у понятті “аварійна ситуація”, запитала в автоюриста.

“Аварійною ситуацією можна назвати ту обстановку, коли водій змушений раптово змінювати напрямок руху або вживати інших заходів на дорозі. Може різко загальмувати, повернути – все те, що називають екстреними діями для забезпечення безпеки собі чи іншим людям. Покарання за це порушення – позбавлення прав до року”, – розповідає автоюрист Вадим Володарський.

Поліцейські можуть законно говорити про створення аварійної ситуації лише за умови, що є потерпілий.

“Щоб порушення можна було трактувати саме як створення аварійної ситуації, завжди повинна бути людина, якій цю аварійну обстановку створили – потерпіла. Це повинні зазначити у протоколі, щоб потім цю особу можна було викликати до суду, взяти пояснення тощо. Поліцейські мають завести протокол про створення аварійної ситуації. Тоді цю справу розглянуть у суді. Тільки суд може винести постанову про покарання чи зняття звинувачень, а не правоохоронці. У суді водій може користуватись такими доказами, як відеореєстратор, показання свідків”, – наголошує експерт.

За 2016 рік трапилося 154 556 аварій, що на 11,6% більше, ніж у 2015 році. Таку статистику аварійності опублікувало Управління безпеки дорожнього руху Національної поліції України.

загрузка...
Еще одна новость

Унікальний ЗІС-спорт, який безслідно зник (Фото)

19.03.2017 г. в 22:57, mmr

Родстер ЗІС-Спорт побудували на шасі ЗІС-101 в 1939 році, теж в одному екземплярі. Шестилітровий двигун потужністю в 141 кінську силу дозволяв розганятися до 162 кілометрів на годину. Автомобіль отримав схвалення Сталіна і Кагановича, однак після війни єдиний екземпляр ЗІС-Спорт безслідно зник.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

У Києві може обвалитися ще один міст

19.03.2017 г. в 22:57, informator

У Києві може обвалитися міст Повітрофлотському шляхопроводі біля залізничного вокзалу. У мості проржавіли деформаційні стики, бордюри розсипалися на проїжджу частину. Є наскрізні діри діаметром 30 см, повідомляє "Інформатор". А аварійному стані не весь шляхопровід, а лише міст над залізничними коліями. Якщо він обвалиться, то київський…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть