Водіїв – штрафуватимуть, автівки – забиратимуть

19.06.2017 г. в 10:20, pogliad

У парламенті ухвалили за основу законопроект щодо реформування сфери паркування автомобілів

Невдовзі українські водії можуть відчути на собі світові правила з паркування та відповідальність за їхнє порушення. Як і у західних фільмах, порушивши правила паркування, водій знаходитиме копію постанови або повідомлення про адмінвідповідальність на лобовому склі автомобіля.

Верховна Рада підтримала законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України, що стосуються реформування сфери паркування транспортних засобів».

Документ передбачає зміни в Кодексі України про адміністративні правопорушення, а також у законах «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування», «Про страхування», «Про національну поліцію».

Згідно із законопроектом (змінами до нього), до відповідальності притягуватимуть осіб, на яких зареєстрована машина, за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі. Від відповідальності звільнятимуть, якщо порушник сам сплатить штраф.

Авто можуть евакуювати, якщо воно стоїть на проїзній частині, перекриваючи два і більше рядів, на залізничних переїздах, на трамвайних коліях, на естакаді, мосту, шляхопроводі або під ним. Також машину можуть забрати, якщо вона стоїть у тунелі, на пішохідному переході або ближче, як 10 м від нього з обох боків, на перехрестях та ближче, ніж 10 м від краю проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу. Не варто залишати машину тепер і ближче, ніж 30 м від зупинок громадського транспорту, ближче, як 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання.

Щоб повернути своє авто, доведеться сплатити не лише штраф (і тільки тоді зможете забрати автомобіль), але й вартість послуги з його транспортування та зберігання.

Крім цього, штрафи за неправильну парковку, зокрема за несплату цієї послуги, збільшать у 20-кратному розмірі від вартості однієї години паркування.

Зараз такий штраф становить від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас знижку 50% застосовуватимуть лише тоді, якщо штраф буде сплачено впродовж десяти банківських днів.

Документ також передбачає, якщо водій залишив свій автомобіль на безкоштовному паркомісці, але не має на це жодних прав (пільг), то штраф становитиме у 30-кратному розмірі вартості години парковки.

Також поліція зможе евакуювати припарковані автомобілі, які заважають рухові транспорту.

Для тимчасового затримання транспортного засобу інспектори зобов’язані будуть у режимі фотозйомки або відеозапису фіксувати в протокол відповідні порушення.

загрузка...
Еще одна новость

Феминистки накинулись на Renault за рекламу нового аксессуара к Twingo

19.06.2017 г. в 10:20, motormania

Renault запустила в продажу лак для ногтей в цветах, подходящих к окрасу кузова Twingo. За рекламу новинки активистки, защищающие права женщин, обвинили автопроизводителя в сексизме. Аксессуары для автомобилей могут быть весьма оригинальными. Так, Renault посчитал, что в эту категорию вполне может входить лак для ногтей, который можно подобрать…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Вместо ГАИ: как в Украине будет работать дорожная полиция

19.06.2017 г. в 10:20, nf

Дорожная полиция пока патрулирует 10 основных магистралей Украины. К осени она заработает во всех городах страны. Чем она будет отличатся от ГАИ и как будет работать, узнавал сайт «Сегодня«. Как будет работать дорожная полиция «Дорожники» будут находиться в постоянном движении без организации засад в кустах», уверяет замдиректора департамента…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть