Власників нерозмитнених авто штрафуватимуть на декілька сотень тисяч гривень

12.08.2017 г. в 12:42, ictv

Суди почали штрафувати власників авто з іноземною реєстрацію. Причому штрафи присуджують значні – декілька сотень тисяч гривень. У відповідь власники таких авто погрожують бунтами. Чи допоможе накладення великих штрафів зупинити напівлегальну контрабанду машин?

Користуючись прогалинами в законодавстві, українці продовжують масово завозити автомобілі з іноземними номерами. За різними підрахунками, на сьогодні в Україні вже знаходиться від 1 до 3 мільйонів нерозмитнених авто з іноземною реєстрацією. Завозять їх за допомогою двох схем: або оформлюють транзит на 5 чи 10 днів, після чого машина незаконно залишається в Україні, або за Стамбульською конвенцію реєструють на нерезидента України і можуть їздити на такій машині рік.

Відслідковувати всіх порушників українські фіскали та правоохоронці не в змозі. За даними Державної фіскальної служби, в Україні з порушеннями знаходяться близько 50 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією. Утім, експерти впевнені – таких авто значно більше, що створює напруження в суспільстві, адже більшість українців купили свої машини, сплативши всі збори.

Президент Петро Порошенко пообіцяв боротися із незаконними схемами ввозу в Україну автомобілів. У парламенті з цього приводу зареєстровано більше, ніж 20 законопроектів, які пропонують і забирати такі машини на штрафмайданчики, і запровадити штрафи у два євро за один день перебування нерозмитненого авто в Україні. Але жоден з них не досі прийнятий. Значно збільшити штрафи пропонує і Державна фіскальна служба.

Власники авто на іноземних номерах заявляють, що готові заплатити податки в бюджет, але на своїх умовах. Вони хочуть, щоб розмитнення в Україні стало європейського зразка – 300-500 євро. На початок вересня власники нерозмитнених авто планують 100-тисячну акцію протесту в Києві.

Утім, експерти впевнені: держава на такі вимоги піти не може, адже ті, хто умисно порушував закон, завозячи автомобілі в країну, мають бути покарані.

Українці почали шукати прогалини в законодавстві та завозити до країни вживані іноземні машини, насамперед, через дороговизну автомобілів всередині України. І цю проблему одними штрафами не врегулювати, необхідний більш комплексний підхід. Тож боротися за здешевлення вартості автомобілів в Україні варто, але не порушуючи закон.

загрузка...
Еще одна новость

Китайцы создадут дорожные камеры, которые невозможно обмануть

12.08.2017 г. в 12:42, avtoblog

Устройства смогут распознавать даже автомобили без номеров. В Пекинском университете работают над спид-камерами, которые смогут распознавать автомобили даже без регистрационных номеров. Как сообщает Daily Mail, впоследствии новые технологии могут использоваться и для слежки за людьми. Суть идеи заключается в том, чтобы камеры определяли каждую…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Роковая парковка, где постоянно автомобили падают «с обрыва»

12.08.2017 г. в 12:42, avtoblog

Злополучный паркинг местные жители уже окрестили "проклятым" - все дело в том, что не в первый раз здесь падают автомобили. Дело в том, что здесь на парковке в американском Остине до сих пор не сделали ограждения и водители не видят "обрыва". В этот раз жертвой стал BMW 4 Series. Удивительно, как женщина за рулем осталась живой после такого падения.…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть