Автомобілі «на бляхах» почали штрафувати

14.08.2017 г. в 08:05, eizvestia

В Україні стали штрафувати власників нерозмитнених автомобілів з іноземними номерами. Суми таких штрафів є досить значними. Так, нещодавно були приклади стягнення сум від 600 тис. до 1,6 млн грн.

Українське законодавство дозволяє іноземцям приїздити до нашої країни на своїх авто, не сплачуючи ввізного мита та інших податків. Однак їздити просторами України в такому разі можна лише один рік. Такі авто часто перепродують новим власникам за дуже низькими цінами. І саме їм загрожують високі штрафи за ухилення від податків, а також конфіскація таких авто, інформують Економічні Відомості.

Ціни на нерозмитнений автомобіль, звичайно ж, значно нижчі, ніж на той, за який сплачено всі податки. Так, на різних сайтах з їхнього продажу можна знайти іномарки 2005-2010 рр. випуску, які вдвічі дешевші, ніж їхні розмитнені аналоги. Не кажучи про те, що через посилення екологічного законодавства їх вже в принципі неможливо розмитнити.

Найчастіше такі автомобілі ввозять в Україну нерезиденти. Юристи зазначають, що в Митному кодексі більш ніж чітко регламентовано, що такі автомобілі продавати можна, але тільки якщо нерезидент переїхав сюди на постійне місце проживання, і тільки після сплати всіх податків та зборів. Так, у ч. 10 статті 374 цього документа йдеться, що «…такі транспортні засоби можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані, передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам».

Проте в законодавстві є кілька лазівок, що й дозволяють вести бурхливу практику користування нерозмитненими авто. Наприклад, якщо машину оформлено на іноземну фірму, то вона може найняти такого покупця, щоб він дістав право їздити саме 12 місяців на такому нерозмитненому авто. Звісно, один раз на рік після закінчення цього терміну він має перетинати кордон та продовжувати такий контракт. Проте, за законодавством, усе-таки українцям бути власником такої машини не можна, хоча і їздити на ній на території України вони можуть.

За даними митних органів, нерозмитнених автомобілів в Україні налічується до 50 тисяч. Водночас є інша інформація, що різко відрізняється від офіційної. Так, за даними організації «АвтоЄвроСила», їх налічується не менше 1,5 млн.

Однак, як заявив «i» експерт «Економічного дискусійного клубу» Ігор Гарбарук, остання цифра є сильно завищеною: «Офіційні дані цілком відображають реальну картину. Проте це не вирішує загальної проблеми, пов’язаної з такими нерозмитненими автомобілями. Україні вже досить бути сміттєприймачем ширвжитку та секонд-хенду. Ми маємо виробляти свої авто або цілком легально зі сплатою всіх податків закуповувати машини за кордоном. Щоб зняти цю проблему, держава має створювати чіткі правила гри, до того ж однакові для всіх. Ці податки не мають бути дуже високими, такими, якими є сьогодні».

На його думку, держава має сісти за стіл переговорів з профільними автомобільними асоціаціями та досягти компромісу в питанні вмотивованої сплати податків за розмитнення іноземних авто.

Ігор Гарбарук також зазначає, що чомусь держава думає, що такими високими податками за розмитнення авто вона значно поповнить свою скарбницю. Хоча, на його думку, все відбувається з точністю до навпаки – ми відзначаємо наявність в Україні великих «сірого» і «чорного» ринку нерозмитнених іноземних авто, де взагалі немає сплати податків.

З ним солідарний старший партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець: «Справді, у цьому ми можемо звинувачувати лише державу. Адже саме вона змушує автомобілістів так чинити. Тут потрібно прийти до єдиного рішення, яке в майбутньому задовольнить всіх. Проте всі власники таких нерозмитнених авто повинні будуть сплатити податки та штрафи. І тут уже нічого не поробиш».

За його словами, сьогодні такі особи усвідомлюють всю відповідальність і готові до сплати всіх своїх боргів. Сьогодні є прецеденти, коли Вищий адміністративний суд відмовляє в позовах таких власників авто, які не хотіли сплачувати штрафи.

А розміри штрафів, як видно, дуже солідні. Так, якщо власник такого авто після закінчення терміну 12 місяців затримався з його «вивезенням» назад до країни його автомобільних номерів лише на один день, то йому доведеться заплатити штраф у розмірі не такому великому – 85 грн (мабуть, такий запас дали на певні форс-мажори). Однак якщо він затримується з цим важливим питанням від доби до десяти, то розмір такого штрафу буде вже дуже відчутним – до 8,5 тис. грн.

Штрафи можуть також мати шестизначні суми. Однак вони будуть таких розмірів, якщо правоохоронні органи доведуть певні аспекти, серед яких умисне ухилення від сплати податків, небажання розмитнювати авто тощо. Якщо ж власники авто взагалі відмовляються сплачувати такі високі розміри штрафів, то автомобіль може бути заарештований.

Отже, сьогодні немає жодних інших рецептів для вирішення цього складного питання – сплачувати штрафи та податки власники таких авто мають повністю. А надалі треба очікувати дискусій уряду й автомобільних асоціацій, які мають виробити менш високі ставки податків під час розмитнення таких іноземних авто.

загрузка...
Еще одна новость

Падение мощности двигателя с возрастом. Миф или реальность?

14.08.2017 г. в 08:05, autodriving

Авторы канала LegitStreetCars на YouTube проверили мощность автомобиля с пробегом свыше полмиллиона километров. В качестве подопытного авто был взят Mercedes-Benz E 55 AMG 2003 года, который на момент проведения замеров накатал 400 тысяч миль (почти 650 тысяч км). По словам автовладельца, двигатель капремонт не проходил. Для чистоты эксперимента…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Полiцейськi розпочали спецоперацiю

14.08.2017 г. в 08:05, expres

Правоохоронцi посилено працюватимуть, аби виявити всiх, хто керує транспортними засобами, хильнувши зайвого. Адже, нагадують, алкогольне сп'янiння iстотно збiльшує ризик ДТП. "У кожному районi посилено працюватимуть групи реагування -- робитимуть профiлактичнi рейди. Зокрема, правоохоронцi патрулюватимуть мiсця концентрацiї ДТП, якi було скоєно…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть