Авто на іноземній реєстрації завантажили дороги України

14.08.2017 г. в 09:01, pogliad

На дорогах України та Чернівців часто їздять таксі на іноземній реєстрації, але це незаконно і небезпечно для пасажирів.

На них таксують і навіть влаштовують перегони

Уперше суд в Україні оштрафував водія автомобіля на іноземній реєстрації («на бляхах» - ред.). Розмір штрафу становить 420 тисяч гривень.

Як йдеться у рішенні Вищого адміністративного суду Києва, ще 2015 року громадянин Азербайджану ввіз в Україну автомобіль («Ford Tourneo») в режимі тимчасового ввезення до одного року. Але через рік з’ясувалося, що керував ним громадянин України (він мав доручення на право користування цим авто). Рішення суду було простим – 420 тисяч гривень штрафу (300% від несплаченої суми митних платежів).

Проте суми штрафів часто перевищують півтора мільйона. Наприклад, сума штрафу, оголошена Київським апеляційним адміністративним судом, становила 1,6 мільйона гривень (також 300% від несплаченої суми митних платежів).

Варто зауважити, що автомобілів із іноземною реєстрацію, які ввезли за різними схемами на рік в Україну, – вже мільйони. Це пов’язано з тим, що за кордоном автомобілі, які не відповідають стандартам «Євро-5», коштують недорого, а розмитнити їх в Україні вартує чимало.

До речі, з 1 січня торік в Україні також вимагають, аби усі імпортні автомобілі відповідали нормам екологічної безпеки «Євро-5».

Торговцю проблеми водія не цікаві

Сьогодні на схемах ввезення автомобілів «на бляхах» в Україну заробляють десятки мільйонів доларів. Адже окрім купівлі автомобіля за кордоном за прийнятну ціну, його необхідно ще перегнати сюди. Така послуга може коштувати від 500 до 1,5 тисячі доларів (євро).

В Інтернеті є безліч оголошень, коли на замовлення пропонують пригнати будь-яке авто. Переважно їх ганяють з Литви та Польщі, рідше – з Румунії, Болгарії тощо.

Поки законотворці ніяк не можуть на законодавчому рівні врегулювати це питання, вже сотні і тисячі ділків займаються таким «бізнесом».

- Ціна питання залежить від того, звідки приганяєш автомобіль і на який є купець, - розповідає людина, яка займається переправлянням таких машин в Україну. – Але потрібно пам’ятати, що раз на рік цей автомобіль доведеться вивезти з України. Така послуга буде ще коштувати десь 200 євро щороку.

Найчастіше там, за «бугром», авто належить якійсь литовської фірмі. Кордон на цій машині перетинав нібито працівник цієї фірми. Він і повинен повернутись на ній назад через рік.

Зв’язок із фірмою, яка організовувала покупку автомобіля, - умовна. Якщо щось станеться з компанією-власником автомобіля, з іноземцем, який цю машину привіз, з компанією, яка цю машину продала, - покупець не має жодних юридичних гарантій, автомобіль будь-коли можуть відібрати.

Якщо машина потрапляє в ДТП, такий автомобіліст буде змушений сплатити судові витрати, щоб довести, що авто не його, а також залишиться без машини.

Якщо таку машину затримує поліція і водій стверджує, що це його машина, а він співробітник або засновник іноземної фірми, в такому разі, згідно зі ст.485 Митного кодексу України, йому загрожує штраф розміром до 300% митних платежів.

Якщо литовську фірму, на якій значаться продані в Україні авто, оголошено банкрутом, її борги передають банкам чи колекторам, а ті намагатимуться повернути машину, оскільки ці машини офіційно є майном фірми.

На «іноземцях» навіть таксують

У різних регіонах України, зокрема у Чернівцях, є приклади, коли водії на так званих «литовцях» навіть таксують. Але офіційно такої змоги вони не мають, оскільки необхідно отримати ліцензійну картку. Яку такий автомобіль отримати не може.

- Що стосується автомобілів на іноземній реєстрації, то водій на ньому не має права проводити жодну господарську діяльність, - каже заступник начальника управління – начальник управління Укртрансбезпеки в Чернівецькій області Василь Косован. – Ми складаємо на таких водіїв протоколи, і коли вони нас бачать, то бояться більше, аніж поліції. Розмір штрафу - 1700 гривень. Цей максимум дозволяє закон. Ми проводимо фотофіксацію, але не маємо права конфіскувати такий автомобіль. Звісно, не усі сплачують штрафи. Але ми вносимо такі автомобілі в базу даних, і під час виїзду з країни, буде змушений його сплатити.

Водночас, каже Василь Косован, водії автомобілів «на бляхах», які займаються перевезенням пасажирів, небезпечні насамперед для самого пасажира. Бо в разі якоїсь автопригоди, навіть страховки немає, не кажучи вже про якийсь чек про сплату за поїздку.

загрузка...
Еще одна новость

Під Києвом водій ледь не збив мати з малюком на тротуарі (ВІДЕО)

14.08.2017 г. в 09:01, hromadskeradio

Водій автомобілю Mitsubishі не впорався із керуванням та вилетів з дороги, де зніс 5 стовпів. Лише завдяки диву, не зачепило матір із дитиною в колясці. 13 серпня, біля села Крюківщина в Києво-Святошинському районі Київської області водій, який, за даними свідків, перебуває в стані наркотичного сп’яніння, ледь не збив жінку з коляскою. Про це…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Автомобілі «на бляхах» почали штрафувати

14.08.2017 г. в 09:01, eizvestia

В Україні стали штрафувати власників нерозмитнених автомобілів з іноземними номерами. Суми таких штрафів є досить значними. Так, нещодавно були приклади стягнення сум від 600 тис. до 1,6 млн грн. Українське законодавство дозволяє іноземцям приїздити до нашої країни на своїх авто, не сплачуючи ввізного мита та інших податків. Однак їздити просторами…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть