Чим загрожують спроби перепродажу авто з іноземними номерами - юрист

14.08.2017 г. в 15:38, autonews

Українці, які бояться купувати машину з іноземними номерами, чинять правильно.

Про це заявляє керуючий партнер Адвокатського бюро «Маліченко і партнери» Катерина Маліченко.

«Давайте розглянемо право власності як тріаду — право користування, володіння і розпорядження (у нашому випадку — машиною). З цього ланцюжка випадає істотний фактор — володіння: заплативши за таке авто, ви отримали право їздити на ньому, але не більше. Власником ви не стали, як і людина, яка у вас його купить. Не варто забувати, що якщо таку машину в Україні вкрадуть — наші правоохоронці не візьмуть навіть заяву.

Згідно з митним законодавством, авто на іноземних номерах може перебувати на нашій території до 10 днів. Схема, якою користуються організації, що надають послуги ввезення, проста: машину оформляють на іноземця або на підприємство, що знаходиться, наприклад, у Литві; перетинає кордон на цій машині іноземець, і ви маєте право користуватися нею рік. Але покупцеві не відомо точно, хто і коли ввіз цей транспортний засіб, чи існує в реальності в Литві (Польщі і т. д.) та фірма, на яку оформлена машина, чи не перебуває вона де-небудь в розшуку або арешті, наскільки «викатаний» цей рік — все це перевірити при такому способі купівлі дуже складно.

Є один варіант, який найбільш справедливий по відношенню до покупця і підвищить шанси його продажу. Ви можете запропонувати самостійно спостерігати за угодою: ви зв’яжетеся з іноземцем, працюючим на ту саму іноземну фірму, яка є власником авто і з якою укладали договір про підтримку, знову домовитеся про перетин кордону на цьому авто, за кермом якого буде іноземний громадянин.

Але, варто відзначити, що жоден варіант їзди на литовських номерах не є цілком легальним. Про 10 днів я вже згадала, і не важливо, хто і як ввіз це авто до нас: після цих 10 днів ви порушуєте ст. 95 Митного кодексу України. І за це вас можуть оштрафувати на 8500 грн. Потім — штрафмайданчик, а після того, як сплатите штраф, вам доведеться сплатити послуги евакуатора і стоянки», — говорить Катерина Маліченко.

загрузка...
Еще одна новость

Как выглядит Роллс-Ройс для бедных

14.08.2017 г. в 15:38, topgir

Новый Rolls-Royce Phantom 2018 будет стоить примерно от 450 тыс. евро в базовой версии. Однако дизайнер X-Tomi нашел способ удешевить автомобиль и создал версию «для бедных». Собственно, это не первая подобная его работа. Ранее он таким же образом переделал спорткар Porsche Cayman. У дешевого Роллс-Ройс Фантом стальные колеса, неокрашенные дверные…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Пригін авто під розмитнення

14.08.2017 г. в 15:38, autocentre

В Україні щомісяця зростає кількість первинних реєстрацій уживаних автомобілів. А це означає, що дедалі більше українців приганяють авто з Європи під розмитнення. Уже багато сказано і розказано, як пригнати авто з Європи в Україну. Але насправді ця тема невичерпна і завжди актуальна. Особливо, коли йдеться про реальну історію від першої особи. Це…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть