Неощадливий автогаз: причини дефіциту, і коли зіб’ють ціну

24.08.2017 г. в 09:01, ictv

Головна причина зростання цін на скраплений газ – це дефіцит продукту, що утворився в серпні. Пов’язаний він із цілою низкою чинників.

Причин, за якими постачальники зрідженого газу не можуть задовольнити підвищений попит в Україні, декілька. По-перше, це обмеження на імпорт газу з Росії, на яке припадає близько 30% всього імпорту, пише Liga.net.

Із травня поставки з цієї країни, за рішенням Федеральної служби технічного і експортного контролю РФ (ФСТЕК), здійснює тільки Роснефть. Усі поставки йдуть через групу Proton Energy Нісана Моїсеєва, у якій із компанією Роснефть підписано ексклюзивний контракт. Україна зняла усі обмеження на імпорт палива з Росії ще в березні цього року.

– Через такі заходи з українського ринку фактично пішли обсяги російських Сибур Холдингу, Газпром нафти, Лукойлу й інших постачальників, – нагадує аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. – Невеликі обсяги цих виробників поставляються через Білорусь, але ці поставки обмежені потужностями терміналу Витьба і обходяться дорожче, ніж прямий імпорт із Росії.

Дефіцит скрапленого газу в Україні посилюється ремонтами на заводах в Росії, Білорусі та Казахстані, зазначає аналітик консалтингової групи А-95 Артем Куюн.

– Це вже призвело до того, що вільні обсяги зникли на ринках Східної Європи, зокрема Польщі, – каже він. – Імпорт зрідженого газу з Румунії також обмежений через необхідність перестановки вагонів із вузької колії на широку і через брак у Укрзалізниці тепловозів для переміщення цистерн під навантаження ресурсу.

Як і коли можуть збити ціну

Брак скрапленого газу підштовхнула імпортерів переходити з традиційних ринків на альтернативні джерела поставок.

– Уже законтрактовані додаткові обсяги з Литви, Румунії, морські поставки стали більш рентабельними, – розповідає Сіренко. – Висока вартість автогазу відлякає водіїв, і попит падатиме разом із ціною. До осені, можливо, законтрактовані обсяги з нових напрямків заповнять дефіцит і зіб’ють ціни.

загрузка...
Еще одна новость

Как патрульная полиция устраивает показухи. ВИДЕО

24.08.2017 г. в 09:01, uainfo

Хорошо, что мы создали новую патрульную полицию и теперь каждый умственно неполноценный патрульный может в рабочее время приехать к друзьям на свадьбу на служебном автомобиле, предназначенном для патрулирования. Припарковать этот автомобиль с включенными проблесковыми маячками синего и красного цвета, которые символизируют выполнение неотложного…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

«И они туда же»: Ford создаст альянс с китайцами

24.08.2017 г. в 09:01, avtoblog

Американский производитель и китайская марка Zotye намерены объединить свои усилия. Согласно положениям подписанного сторонами меморандума о взаимопонимании, компании планируют создать на паритетной основе совместное предприятие, которое займется разработкой, выпуском, продажей и обслуживанием новой линейки пассажирских электромобилей в Китае. Продаваться…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть