Росія, Курченко та імпорт: Через що в Україні дорожчає бензин

26.09.2017 г. в 20:18, depo

В Україні знову дорожчає бензин і дорожчатиме далі. Подібними апокаліптичними заголовками кілька днів поспіль ЗМІ лякають українців.

Ціни на бензин і дизпаливо пішли в гору на всіх українських заправках. У середньому за останні дні вартість пального підвищилася на 50 коп / л - до 26,99 грн / л на бензин А-92, до 27,99 грн / л на А-95, до 28,99 грн / л на а-95 +, а також на дизельне паливо - до 24,99 грн / л. За прогнозами фахівців, цінові коливання ще певний час триватимуть.

Що ж до їхніх причин, то тут думки експертів трохи розійшлися. Одні вважають здорожчання бензину наслідком картельної змови і закликають Антимонопольний комітет й уряд жорстко навести лад на ринку, інші зауважують, що за тих умов, які склалися в Україні з пальним, це ще й невеликі цінові скачки. Наразі у нас працює лише один нафтопереробний завод, у Кременчуці, який належить групі "Приват" Ігоря Коломойського. Інші великі НПЗ, зокрема, Лисичанський й Одеський, стоять на ремонті. Враховуючи їхні проблеми, у тому числі із власністю (перший знаходиться під контролем "Роснефти", якій з політичних причин невигідно запускати завод, навколо другого тривають слідчі дії і судові розбірки, адже воно перебуває у власності компанії СЄПЕК сумнозвісного Сергія Курченка, поставленого Росією "смотрящим" за "віджатими" підприємствами на окупованій частині Донбасу), про швидкий запуск цих підприємств не йдеться. Таким чином, 85% бензину й дизпалива Україна змушена закупляти за кордоном, витрачаючи на це доларові запаси. А в серпні стало відомо, що на плановий ремонт стає й Мозирський НПЗ в Білорусі, звідки завозилося пальне.

До того ж, вказують спеціалісти, спостерігається зростання цін на бензин і в Європі. Там у перерахунку на гривні за останні місяці вартість палива зросла в середньому на 1 грн. 30 коп. Таким чином, ціна на бензин і дизель в Україні все ще залишається нижчою за середньоєвропейські показники – в межах 0,85 євро за літр. Менше було лише у Білорусі, де після зупинки Мозирського НПЗ вартість пального також ризикує піти вгору, у нафтових Росії й Азербайджані та їх сусідках Грузії і Вірменії. Найвища ціна на 95-й в Італії (1,66 євро), Нідерландах (1,65 євро) та в на острівній Ісландії (1,58 євро). Інакше кажучи, до власних несприятливих обставин додалися ще зовнішні. В цілому це створює додатковий тиск на гривню, що відразу ж відобразилося на обмінному курсі – десь з кінця серпня спостерігається помітне падіння гривні стосовно долара.

Як довго триватиме зростання ціни? Експерти кажуть: цінові коливання залежать від потреб ринку. Зараз тривають осінньо-польові роботи, по завершенню яких вартість пального дещо впаде. Але повернення до рівня червня-липня вже не буде. Цінові скачки потягнули за собою здорожчання продукції і послуг, що українці встигли відчути на собі. На цьому активно паразитують політики, які говорять виборцям напівправду, уникаючи чесної розмови про причинно-наслідкові зв'язки у ринковій економіці. То ж варто очікувати посилення політичного тиску на владу з боку цих діячів, які користуються зручною нагодою для піару.

Аби Україна не залежала від подібних цінових сачків і й не потрапляла під диктат країн-експортерів палива, нам конче необхідне спорудження ще одного нафтопереробного заводу. Причому з державною формою власності, аби держава мала можливість запобігати як картельним змовам, так і забезпечувати хоча б відносну стабільність цін на бензин на внутрішньому ринку. Побудова нового сучасного НПЗ займе час, проте на виході ми отримаємо значний економічний зиск.

загрузка...
Еще одна новость

Олег Назаренко: Авто - это дойная корова?

26.09.2017 г. в 20:18, obozrevatel

Когда уже мы перестанем тупо "списывать" законодательство ЕС или РФ и начнем жить "своим умом"? К чему я? Попали мне раньше в руки предложения украинских чиновников об увеличении акциза на импортные авто в 2-2,5 раза в зависимости от объема двигателя с аргументацией " поповнення Держбюджету, захист малозабезпечених верств населення, податок на "багатих" тощо.. А теперь прочитал пояснительную записку к Бюджету России на 2018-2020 гг. и прозрел.. Все один в один наши чиновники" списали" у российских .. В РФ тоже предложили повысить акциз на авто , и тоже в 2-2,5 раза , и аргументация та же "мол на авто ездят обеспеченные россияне".. Доколе чиновники будут считать, что авто - это дойная корова, а автомобилисты - обеспеченные люди, с которых нужно содрать денег, чтобы раздать в виде гречки либо дотаций по "коммуналк…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Кто кого: Tesla против 11 спорткаров

26.09.2017 г. в 20:18, autotheme

Заезд проходил на взлетно-посадочной полосе. Американское автомобильное издание Motor Trend опубликовало седьмую часть «Величайшей в мире дрэг-гонки», которую журнал проводит один раз в год. Ролик с заезда размещен на официальном канале Motor Trend на YouTube. В гонке приняли участие двенадцать автомобилей. В их число вошли Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Aston Martin DB11, Chevrolet Camaro ZL1 1LE, Chevrolet Corvette Grand Sport, Ferrari 488 GTB, Lexus LC500, McLaren 570GT, Mercedes Benz AMG GT R, Nissan GT-R Nismo,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть