КрАЗ-255Б – вантажний автомобіль підвищеної прохідності з прізвиськом “Місяцехід”

29.09.2017 г. в 21:37, mmr

КрАЗ-255Б – це вантажний автомобіль високої прохідності, що випускався з 1967 по 1994 роки на Кременчуцькому автомобільному заводі. Серед водіїв він мав прізвиська: “місяцехід”, “лапотник”, “лаптежник”, “лапоть”, пише autohis.ru.

Машина мала колісну формулу 6х6, успадковану від базового прототипу – КрАЗ-214Б. Від нього ж машина отримала і базове компонування. При цьому вона отримала досконаліший “движок” ЯМЗ-238, а також шини широкого профілю, оснащені центральною системою регулювання тиску. Основним його призначенням було транспортування вантажу, а також особового складу радянської армії по обладнаних дорогах і бездоріжжі.

Кабіна вантажівки була розрахована на три посадочні місця і формувалася з дерев’яного каркаса, обшитого листовим металом.

Серед додаткового устаткування, що монтувалося на КрАЗ-255Б, можна відмітити:

– передпусковий підігрівач силового агрегату;

– центральна система регулювання тиску повітря в шинах;

– лебідка;

– устаткування для перевезення лісу;

– зчіпний пристрій.

Говорячи про технічну складову машини, можна відмітити двохклапанний силовий агрегат ЯМЗ-238. Його потужність дорівнювала 240 кінським силам.

Зчеплення було також від ЯМЗ-238, що мало два диски. КПП узяли від ЯМЗ-236Н. Вона мала шість передач і була механічного типу.

Також вантажівка отримала роздавальну коробку механічного типу, що мала міжосьовий диференціал, а також коробку відбору потужності.

КрАЗ-255Б мав повний привід на усі три мости. Вони оснащувалися двоступінчатим редуктором і шарнірами рівних кутових швидкостей.

Підвіску вантажівка отримала ресорну, при цьому передня мала гідравлічні амортизатори-телескопи двосторонньої дії, а задня була збалансованого типу. Кермо оснащувалося гідравлічним підсилювачем поршневого типу.

Гальмівна система – барабанного типу з пневмоприводом, гальмо стоянки ж було барабанне, і воно впливало на механічну трансмісію.

У 1979 році була випущена модернізована версія цього автомобіля КрАЗ-255Б1. Вона мала незначні зміни в конструкції, а також роздільний привід гальм. “Косметично” мінялося світлотехнічне устаткування.

КрАЗ-255Б “Лапоть” мав запас ходу в 750 кілометрів і міг долати підйом до 58 глибину броду до одного метра.

загрузка...
Еще одна новость

Даже палка для селфи: специалист по безопасности рассказал автовладельцам, как мелочи могут спасти жизнь

29.09.2017 г. в 21:37, newsoboz

Если у человека есть подозрения на подготовку на него покушения, то даже элементарные меры предосторожности в какой-то момент могут спасти ему жизнь. Об этом Обозревателю заявил военный эксперт Юрий Колесников, отметив, что для этого может быть, например, использована палка для селфи. "Днище пофотографировали по определенной схеме и сохранили…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Мошенник придумал «уникальную» идею развода водителей (фото)

29.09.2017 г. в 21:37, autonews

Автоледи столкнулась с новым способом авторазвода: на колесо авто надели металлическую цепь и и закрутили автомобильную секретку в приваренную к звену цепи гайку. В оставленном рядом письме неизвестный предлагал купить ключ от секретки, и просил не рассказывать в интернете о его методе, поскольку: «идея уникальна, ей могут воспользоваться мошенники». …

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть