Зупинив за порушення — складай протокол. Що хочуть змінити у роботі поліції

12.10.2017 г. в 17:48, zib.com.ua

Пропонується зобов’язати поліцейських завжди складати протокол про адмінправопорушення, а не одразу виносити постанову про накладення штрафу. Бо відсутність такої норми порушує право на захист.

Про це йдеться в законопроекті «Про внесення змін до статті 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відновлення права водіїв транспортних засобів на вимогу скласти уповноваженою посадовою особою протокол про адміністративне правопорушення)» (№7188).

Його метою є відновлення обов’язковості складання протоколу в разі вчинення адмінправопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Нацполіції, та правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Автори зазначають, що відповідно до ч.2, ч. 3 ст. 258 КУпАП в таких випадках протокол не складається. Аналогічні норми містяться в інших статтях. В більшості випадків відразу виноситься постанова, що

суперечить завданням КУпАП, викладеним у ст.1 Кодексу. Крім того, порушується ст. 268 («Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності»).

Виходить, що представнику влади дозволено «на свій розсуд, свавільно» встановити сам факт правопорушення і його склад, винність особи, обставини правопорушення. Це, в свою чергу, не відповідає вимогам ст.252 («Оцінка доказів») і ст.280 («Обставини, що підлягають з‘ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення») КУпАП.

загрузка...
Еще одна новость

Винуватцю смертельної аварії біля Київського моря загрожує до восьми років за ґратами

12.10.2017 г. в 17:48, «Автовод»

Позашляховик вискочив на зустрічну смугу і зіткнувся із мінівеном, водій якого загинув на місці. Кермувальник іншої машини, Андрій Авдєєнко, перебуває у лікарні. Сам він себе називає то адміралом ВМС, то академіком, а інколи - віщуном Хортицького полку. Потерпіла сторона твердить, що син Авдєєнка - керівник прокуратури Печерського району, отже…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

В стиле НАТО: в Киеве презентовали БТР с новыми возможностями

12.10.2017 г. в 17:48, obozrevatel

Украинские военные разработчики из Харьковского конструкторского бюро существенно усовершенствовали бронетранспортер БТР-4 с учетом последних тенденций бронетехники НАТО; в его новой модификации улучшены характеристики обнаружения цели и повышена защищенность экипажа. Новый БТР-4МВ1 был продемонстрирован на международной специализированной выставке…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть