Пряма дорога на СТО: в Україну завезли партію неякісного автогазу

23.10.2017 г. в 11:28, mashyna.com.ua

У київських водіїв почали масово виходити з ладу ГБО. Поки що зростання кількості звернень на станції техобслуговування зафіксували тільки столичні ремонтники. Але не виключають вони й аналогічні випадки в інших містах, оскільки причиною поломок в більшості випадків виявляється неякісний автогаз.

Звинувачують брендові АЗС

«Випадки заправок неякісним газом дійсно почастішали за останні два-три місяці. І якщо раніше скарг на газ пропан в середньому було 3 на місяць, то зараз прогрес до 8 в місяць в межах тільки нашого сервісу», – розповів адміністратор сервісу Євген Петренко.

За словами автомайстрів, випадки поломок почастішали пропорційно погіршенню якості газу.

І хоч мотор вийти з ладу через це навряд чи зможе, окремі компоненти ГБО – дуже навіть. Все залежить від кількості газу разової заправки: якщо просто дозаправити балон, то можливо «пронесе», а якщо «задути» повний, то, швидше за все, проблем вже не уникнути.

Оскільки страждають, в першу чергу, газові форсунки, кажуть майстри, отже, вартість їх заміни обійдеться від 1000 грн і вище в залежності від моделі та кількості форсунок .

«Так само можлива чистка форсунок без заміни, але як показує практика – це малоефективно», – зазначив Петренко.

Примітно, що нарікають водії далеко не на маловідомі заправки, а на великих мережевиків, звинувачуючи їх у продажу неякісного палива.

І навіть якщо водій до цього завжди заправлявся якісним паливом, досить заправитися один раз цією «бодягою», щоб вивести з ладу газову установку.

Якість не перевіриш

«Це може бути в разі потрапляння води або невипаровуваного залишку (рідкий залишок)», – зазначив в.о. завідувача лабораторії компанії «Паралель» Олексій Павловський.

При цьому експерти відзначають, що далеко не факт, що погане пальне реалізують тільки на великих заправках – у ставків і маленьких заправок газ, як правило, однакової якості.

«Всі мережі, як брендові, так і не брендові, торгують приблизно одним і тим же продуктом. Безумовно, на ринку зустрічаються випадки поставки неякісного палива. Зокрема, газ може бути «водянистим» або з домішками інших фракцій. Це питання до виробництва газу – значить його погано очистили і осушили», – зауважив у розмові експерт ринку нафтопродуктів Олександр Кірімов.

За зовнішнім виглядом визначити якість автогазу неможливо. Оскільки його не можна побачити природним способом як, наприклад, бензин або дизель. Нічого не перевірити без спеціального обладнання (продукт знаходиться під тиском і відноситься до групи небезпечних речовин).

«Якість газу визначається тільки лабораторним способом в спеціалізованих лабораторіях. Дивитися треба на сертифікат в куточку споживача: якщо його немає – не заправляйтеся на такій АЗС, якщо він є – добре (дивіться висновок про відповідність державним нормам)», – підмітила керівник відділу PR мережі АЗС KLO Анна Самойленко.

Також, всі АЗС повинні розміщувати у відкритому доступі сертифікати якості на все паливо, в тому числі і на газ.

«Клієнт може переконатися в якості палива тільки за документами, наприклад, сертифікатам відповідності та паспортами якості», – зауважив Олексій Павловський.

Грішать на попит

І хоч особливо сильних перекосів на ринку автогазу на користь неякісного нафтопродукту експерти не відзначають, на ринку завжди присутня частка лівого нафтопродукту, обсяг якої залежить від ситуації на нафторинку.

«При появі дефіциту частка неякісного нафтопродукту зазвичай зростає», – додав Павловський.

Потрібно враховувати і те, що в останні три роки в країні спостерігається бум по установці ГБО на автомобілі. При цьому, пік припав на 2016 рік. Тому, зараз і стало так багато випадків виявлення поломок.

«На мою думку, в 2017 році ми бачимо накопичений відкладений попит на ТО газобалонного обладнання», – говорить Олександр Киримов.

загрузка...
Еще одна новость

Какие запахи указывают на скорую поломку автомобиля

23.10.2017 г. в 11:28, autodriving.net

В салоне вашего авто неприятно пахнет? Возможно, вы просто забыли на заднем сиденье спортивную форму или недоеденный бутерброд. Но бывает, что причина гораздо серьезнее, и одним дезодорантом не отделаешься. -- Запах «горелого ковра» Возможная причина: проблема с тормозами Рекомендация: проверить тормозную систему как можно быстрее, не эксплуатировать на автомобиле. -- Запах «тухлых яиц» Возможная причина: перегрев каталитического нейтрализатора. Рекомендация: съездить в автосерсвис и заменить нейтрализатор. -- Запах «горелой резины» Возможная причина: проскальзывание ремня, трение незакрепленного шланга, целофановый пакет попал под двигатель или выхлопную систему. Рекомендация: если это не пакет, необходимо найти и заменить неисправный ремень или шланг. Запах «горячего или…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Польша и Украина намерены реализовать серьезные транспортные проекты

23.10.2017 г. в 11:28, u-news.com.ua

Министры инфраструктуры Украины и Польши подписали меморандум по сотрудничеству в проекте Виа Карпатия. Подписи под документом с украинской стороны поставил Владимир Омелян, а с польской – Анджей Адамчик. Это проект жизни регионов и стран Центрально-Восточной Европы, — заявил Адамчик. По его словам, Виа Карпатия будет играть важную роль в экономическом развитии воеводств, через которые будет пролегать ее маршрут. Об этом сообщило «Польское радио». Магистраль будет соединяться с транспортными маршрутами в Украине, Румынии и Болгарии. Ранее Кабинет министров Украины утвердил распоряжение «Об утверждении консолидированного финансового плана публичного акционерного общества «Украинская железная дорога» на 2017 год. Представлял финансовый план компании вице-премьер-министр — министр экономразвития Степан Кубив. По его словам, в 2017 году планируется объем перевозок на уровне 233…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

Загрузка...
Loading...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть