Руки на кермо, залишатися в автомобілі! Як водії будуть спілкуватися з поліцією

15.11.2017 г. в 10:13, auto.ria.com

Проект закону №7286 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» містить практично всі нещодавно озвучені пропозиції щодо підвищення штрафів та інших мір відповідальності для водіїв. Крім них також описані нові принципи спілкування водіїв з поліцією і підстави для зупинки автомобілів. Документ об’ємний, і його зміст доведеться описувати в кілька етапів. Цього разу – про те, як автори законопроекту пропонують узаконити принцип спілкування водія і поліцейського.

Перше – до існуючих 9 пунктів, які дозволяють поліцейському зупиняти автомобіль, додається новий, десятий. Він сформульований як «зупинка з метою проведення огляду водія на стан алкогольного сп’яніння». Тобто, випити і сісти за кермо з думкою «поки не порушу, ніхто не має права чіпати» – після отримання законопроектом №7286 юридичної сили стане неактуальною.

Далі: після зупинки водій не повинен (як це часто буває) бігти до машини поліції, а разом з ним пасажир, і влаштовувати «ток-шоу». Отримавши вимогу від поліцейського зупинити ТЗ, водій буде зобов’язаний:

зупинити машину відповідно до вимог ПДР;

вимкнути двигун і витягнути ключі з замка запалювання (за умови наявності ключа);

надати для перевірки водійське посвідчення, техпаспорт на ТЗ, страховий поліс, інші документи, передбачені законодавством;

перебувати всередині ТЗ, покласти руки на кермо, тримаючи їх у полі зору поліцейського, не залишати автомобіль без дозволу поліцейського;

на вимогу поліцейського вийти з транспортного засобу;

неухильно виконувати всі законні вимоги або розпорядження поліцейського.

Уважний читач вже здогадався: тримати руки на кермі, знімаючи поліцейського відеокамерою телефону, буде важкувато. До речі, і пасажир в цій справі теж не допоможе, оскільки: пасажир під час зупинки ТЗ (на вимогу поліції), повинен залишатися на своєму місці до відповідного розпорядження або вимоги поліцейського; на вимогу поліцейського пасажир має вийти з автомобіля.

Щодо формулювання «пред’явити документи» також внесена повна ясність: стаття 32 Закону про Нацполіцію буде звучати так: «поліцейський має право вимагати передати документи, що підтверджують особу або наявність певних прав…». А якщо не передати (а тільки «пред’явити»), скажімо, водійське посвідчення – штраф 425 грн.

Втім, це один з найлегших варіантів того, чим може закінчитися зупинка при порушенні ПДР. Усе найголовніше в частині підвищення штрафів, а також про вилучення водійського посвідчення і навіть позбавлення волі ми розповімо в наступних публікаціях.

загрузка...
Еще одна новость

Через слизьку дорогу у Києві та області перекидались автомобілі

15.11.2017 г. в 10:13,

Слизька дорога стала причиною справжньої епідемії перекидань автомобілів. У Києві та області сторчма літали і легковики, і мікроавтобуси. На місцях усіх цих карколомних аварій побувала Катерина Колган.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

«Не быть камикадзе»: Как безопасно обогнать колонну военных

15.11.2017 г. в 10:13, autonews.ua

ДТП с участием военной техники и гражданских автомобилей в условиях, когда в Украине идет АТО, происходят не так уж редко. К примеру, в начале октября под Вышгородом (Киевская обл.) пассажирский автобус столкнулся с автобусом Нацгвардии, который в составе колонны выезжал на главную дорогу. А в Винницкой области под Калиновкой БТР-80, тоже ехавший в…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть