Чому українці обирають «євробляхи». Історія нашого читача

09.01.2018 г. в 23:42, autotheme.info

Українські автомобілісти і надалі чекають врегулювання питання розмитнення авто з іноземною реєстрацією. Небайдужі власники часто висловлють свої думки в коментарях матеріалів Автотеми. Наш читач Олег К. поділився своїм досвідом у вивченні даного питання.

Чим керується пересічний автовласник «Євробляхи»? Чому люди не хочуть відмовлятись від подальших покупок авто з іноземною реєстрацією? Що можуть зробити українські чиновники для тих, хто їх кормить? Відповіді на ці ті інші важливі питання читайте нижче у роздумах пана Олега.

Доброго дня шановні автомобілісти!

Хотів поділитись своїми роздумами і маленьким досвідом. Не зовсім давно повернувся з заробітків з-за кордону,де реально побачив і усвідомив,що автомобіль є засобом пересування і ні як не розкішшю, як у нас. Постало питання про купівлю авто, бюджет на той момент складав 3000 «вічно зелених». Як всі розумієте, кожен, в кого такий смішний бюджет хотів би викупити «каділака». Почалися важкі пошуки, жигулі і заз принципово не розглядав, так як володів даними «пєпєлацами»….розумом відчував,що і іномарку не купиш за ці гроші…але десь там…в далеких звивинах мозку …ще жевріла надія. В результаті передивився зо 3 десятка «корит»….навіть іздив (наївний) за 300 км на оглядини…і там мене чекало «накрохмалене корито»……і тут мені закралась в голову зрадлива думка…. «А може поляка?!»….але ж страшно….і страшно ж хочеться іхати на нормальному авто. Почав розпитувати у друзів і знайомих, хто вже володів на той момент…практично в кожного була своя версія.

І тоді я взявся студіювати закони, акти і т.д., як початківець-чайник. Поступово почала вимальовуватись певна картина: довго вивчав «Стамбульську конвенцію», почерпнув багато цікавих речей для себе. Виявляється, що Україна підписалась під нею ще в далекому 1990 році,а вступила вона в дію в 2004 році. Довго про це розповідати не буду, бо документ містить дуже багато статей (виявляється згідно цієї конвенції можна ввозити в Україну не тільки авто без мита на 365 днів, але й всяке технологічне, медичне і т.п. обладнання», але через 365 днів воно має виіхати знову. З’ясувалось, що ввезти має іноземець,бо громадянин Украіни може ввезти тільки 5 днів. Якщо митниця пропустила транспортний засіб,то це вже є законно,якщо за власником є якісь грішки…то такий автомобіль просто митниця не має права пустити в державу. Переганяють «верблюди», як правило, громадяни Молдови…для цього їм потрібно тільки доручення від власника. Як правило, громадяни Молдови самі ж і купують автомобілі для продажу в нас.

Правда через 365 днів це й же ж громадянин мав би виіхати з Украіни даним автомобілем і знову заіхати на слідуючі 365 днів…і тут є вже підводні камені..бо часто ми бачимо даного громадянина вперше і востаннє.

Я ще довго вагався, бо положення «Стамбульськоі конвенціі» не давали громадянам Украіни кермувати «бляхами» до 31 березня 2015 року….і перші відчайдухи іздили на бляхах на свій страх і ризик, бо штраф складав 8500 грн. І все ж люди платили той штраф і іздили рік…бо все одно це було вигідно. А 31 березня 2015 року Конституційний Суд Украіни дав офіційне тлумачення ст. 469 п.2 Митного Кодексу Украіни. Згідно даного тлумачення «резидент Украіни, поки що не може безмитно ввезти ТЗ на іноземній реестраціі на Митну територію Украіни на 365 днів….АЛЕ МОЖЕ ПРИЙНЯТИ в КОРИСТУВАННЯ ТЗ ВІД НЕРЕЗИДЕНТА ТЕРМІНОМ на 365 днів»….данне рішення остаточне і оскарженню не підлягає. Максимальна функція митниці перевірити чи не порушено термін перебування данного ТЗ в Украіні…і то…працівники митниці мають право перевірити на територіі митної установи….а всі діі патрульної поліціі типу «Ми вилучаємо ТЗ на штраф майданчик» без вагомої причини, є просто протизаконними…..

Зібравши всі факти до купи я прийшов до висновку,що таки навіть по закону я можу їздити на «бляхах» ті ж 365 днів…але обов’язково,щоб не було ніяких порушень через рік треба перезаіхати. В нас вимагають укр.страхівку (так я вважаю, що справедлива вимога),бо в Европі вимагають також страховку.

Вважаю,що ми достойні не тільки іздити 365 днів, але й самі купити хороше авто за кордоном, і їздити на ньому в Украіні. Але ж знову АЛЕ….багато хто каже,що «бляхери» є халявщики…мовляв не платять податки,і взагалі неадеквати за кермом… Тут я не згідний… Подивіться останні резонансні ДТП, скоєні якраз «мажоріками» на укр. номерах….І друге ,якщо керівництво держави адекватне,то воно би мало дозволити розмитнити автомобілі за адекватною ціною (в Грузіі розмитнення авто 1800 см. 2007 р.в. обійдеться вам в 500 доларів). Я не проти розмитнення, я тільки за нормальну ціну і постановку на укр. реєстрацію. Чому мене мають позбавляти права вибору?! Адже це мій вибір! Маю Опель Астра 2002 р.в. 2.0 ТДІ… В гарному стані, один власник в Польщі… Я задоволений цим авто…в нас за такий треба дати з 5500….я купив за 1600…. А,як ви думаєте ….?!

Дякую за увагу! Чим мав тим і поділився.

З повагою, Олег К.

загрузка...
Еще одна новость

Ожидать подорожания? В Украине перестали продавать «дешевый» бензин

09.01.2018 г. в 23:42, news-facts.com

Согласно требованию Технического регламента к автомобильным бензинам и дизельному топливу, которое вступило в силу 1 января 2018 года, на украинских заправках запрещено продавать бензины и дизтопливо стандарта «Евро-4». Теперь запрещены торговые операции с любым видом топлива стандарта «Евро-4». Данная норма утверждена правительством Украины и включена в Технический регламент о требованиях к автомобильным бензинам, дизельному, судовому и котельному топливам, — передает Новости и факты. Как известно, стандарт «Евро-4» разрешает содержание серы в бензинах и ДТ не более 50 ppm, а стандарт «Евро-5» допускает содержание серы в топливе на уровне 10 ppm. За 11 месяцев 2017 года общий объем поставок в Украину дизтоплива стандарта «Евро-4» составил 4,8 миллиона тонн, в том числе из Белоруссии — 240 тысяч тонн. Информация о количестве дизтоплива,…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

В полиции указали на ключевой нюанс новых скоростных ограничений

09.01.2018 г. в 23:42, autonews.ua

1 января вступили в силу постановление № 883 «О внесении изменений в Правила дорожного движения». Согласно документу, в населенных пунктах скорость движения транспорта снижается с 60 до 50 км в час. Но как отмечают сами полицейские, у них пока нет приборов, с помощью которых они могли бы отследить скорость движения того или иного транспортного средства. Когда они появятся -также неизвестно. Между тем соблюдение Закона, существует только на бумаге, проконтролировать пока невозможно.

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть