Чи можна в Україні легально продати авто з литовськими номерами

19.01.2018 г. в 14:09, 1od.in.ua

Чим загрожують спроби перепродажу іноземного авто.

Юрист Катерина Маличенко відповіла чи можливо провести таку операцію легально.

“Давайте розглянемо право власності, як тріаду – право користування, володіння і розпорядження (в нашому випадку – машиною). З цього ланцюжка випадає істотний фактор – володіння: заплативши за таке авто, ви отримали право їздити на ньому, але не більше. Власником ви не стали, як і людина, яка у вас його купить. Не варто забувати, що якщо таку машину в Україні викрадуть – наші правоохоронці не візьмуть навіть заяву.

Відповідно до митного законодавства, авто на іноземних номерах може перебувати на нашій території до 5 днів. Схема, якою користуються організації, що надають послуги ввезення, проста: машину оформляють на іноземця або на підприємство, яке знаходиться, наприклад в Литві; перетинає кордон на цій машині іноземець, і ви маєте право користуватися нею рік. Але покупцеві не відомо точно, хто і коли ввіз цей транспортний засіб, чи існує в реальності в Литві (Польщі і т. д.) та фірма, на яку оформлена машина, чи не знаходиться вона де-небудь в обшуку або арешту, наскільки – все це перевірити при такому способі покупки дуже складно.

Є один варіант, який найбільш справедливий по відношенню до покупця, і підвищить шанси продажу. Ви можете запропонувати самостійно спостерігати за угодою: ви зв’яжетеся з іноземцем, працюючим на ту саму іноземну фірму, яка є власником авто і з якою укладали договір про підтримку, знову домовтеся про перетин кордону на цьому авто, за кермом якого буде іноземний громадянин.

Але, варто зазначити, жоден варіант їзди на литовських номерах не є повністю легальним. Про 5 днів я вже згадала, і не важливо, хто і як ввіз це авто до нас: після цих 5 днів ви порушуєте ст. 95 Митного кодексу України. І за це вас можуть оштрафувати на 8500 грн. Потім – штрафмайданчик, а після того як оплатите штраф, вам доведеться оплатити послуги евакуатора і стоянки “.

загрузка...
Еще одна новость

В сараї знайдений унікальний довоєнний BMW 328

19.01.2018 г. в 14:09, autotheme.info

В Айові в одному з сараїв був виявлений дуже рідкісний автомобіль марки BMW. Це полегшена версія BMW 328, яка свого часу брала участь в марафоні «24 години Ле-Мана» і інших гонках на витривалість. Знайдений екземпляр в США потрапив після війни, його там експлуатували до 1966 року, а в 1971 році він був проданий фермерові в Айові, який його хотів…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Видеохит: несущийся в мощном потоке «Приус» взорвал Интернет

19.01.2018 г. в 14:09, autotheme.info

Случай произошел в американском городе Бербанк во время недавнего наводнения В YouTube набирает популярности ролик, в котором легковой автомобиль Toyota Prius плывет по улице в мощном потоке несущейся воды. Ролик размещен на канале KTVU. Отмечается, что случай произошел в американском городе Бербанк во время недавнего наводнения. За несколько…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть