Українським водіям треба підготувати мінімум по 600 гривень на нові аптечки

28.01.2018 г. в 15:41, zik.ua

Міністерство охорони здоров’я готує нові рекомендації щодо вмісту аптечок у машинах українців.

Водіям доведеться суттєво оновити їхній склад після того, як правила почнуть діяти, – передає autodriving.

Медики запевняють, що йдеться не про якісь примхи, а реальні потреби, адже до 80% смертей внаслідок ДТП стається через надмірну втрати крові, котру неможна зупинити існуючим складом аптечок. Медичний інструктор Олег Картавий пояснює, що в нових аптечках неодмінно мають бути сучасні джгути, а ще термоковдра та еластичний бинт. В аптечках залишать рукавички, пластир, ножиці з тупими кінцями і клапан для штучного дихання, а розмір перев’язувальної косинки збільшать. І під питанням поки що шини для фіксації кінцівок та бинт, що спиняє кров. «Він не накладається згори. Він Z-подібно складений, цей бинт необхідно досить щільно та ефективно подати в рану», – каже Картавий.

Звичайні київські водії самі сміються та критикують вміст сьогоднішніх аптечок. «Це зеленка. Далі якісь ось таблетки є. Валідол», – сміється пан Георгій, коли роздивляється, що возить із собою в авто. У МОЗ пояснюють, що знеболювального, йоду, зеленки, нітрогліцерину тощо в нових аптечках не буде, бо перелік препаратів від 1998 року був де-факто списаних зі старих радянських вимог, і в сучасних реаліях це просто непотріб. «Ті стандарти, які є, це смішно читати. Там розчин аміаку, якийсь йод, перекис. Радянські середньовічні вимоги до цієї аптечки. Якісь препарати, які не застосовуються при невідкладній допомозі насправді», – зізнається заступник міністра Олександр Лінчевський.

Журналісти підрахували, що за найскромнішими цінами на новий варіант аптечки водіям доведеться витратити 600 гривень. Однак у міністерстві досі не знають, коли ж затвердять свій наказ і яким буде підсумковий перелік позицій у ньому. Якщо туди потрапить кровоспинний бинт, то він один, якщо найефективніший, виробництва Ізраїлю, коштуватиме не менше 1000 гривень.

загрузка...
Еще одна новость

"Его обязательно порвет". Не утихают споры вокруг строительства Крымского моста (видео)

28.01.2018 г. в 15:41, ru.krymr.com

Существует много препятствий, из-за которых Россия не должна была начинать строительство Керченского моста, которым пытаются соединить территорию РФ и оккупированный Крым. Об этом идет речь в материале на портале Крым. Реалии. Отмечается, что в конце 2016 года даже российский ученый-гидролог уверял, что построить такой мост невозможно. "Построить…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Самый дорогой кроссовер в мире разбили в ДТП

28.01.2018 г. в 15:41, avtoblog.ua

Многие покупатели премиальных автомобилей думают, что если у машины заоблачный ценник, то на ней можно делать все и она исправит любые ошибки водителя. Но это не так. На самом деле, при должном уровне “мастерства”, можно угробить любой автомобиль, даже если он под завязку упакован самыми современными системами безопасности. Это правило подтвердил…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть