Чому навесні обов’язково треба міняти моторну оливу

15.03.2018 г. в 11:33, mmr.net.ua

Коли мова заходить про заміну оливи у двигуні, з’ясовується, що чимало водіїв і не підозрюють про процеси, що відбуваються у середині агрегату. Наприклад, про прискорений вихід з ладу моторної оливи взимку.

Вважається, що оливу достатньо змінювати кожні 10 тисяч пробігу або раз у рік. Але насправді, якщо вам небайдужа доля двигуна, ці інтервали краще скоротити.

Найбільш правильний індикатор, який відображає залишковий ресурс і двигуна, й оливи – мотогодини. Тобто час, який двигун пропрацював. Однак на одометрі своєї автівки ми бачимо не години, а кілометри пробігу, а тому поняття не маємо про справжній стан двигуна. А між тим, агрегат дуже часто працює навіть коли авто стоїть на місці. Взимку ця невідповідність пробігу і часу роботи двигуна особливо відчутна.

Перш за все через те, наприклад, що багато власників прогрівають авто перед поїздкою. Навіть ті автовласники, хто вважає себе противниками прогріву, в реальному житті далеко не завжди рушають в дорогу відразу після запуску двигуна.

Снігопад – відмінний привід “організувати” затори по усьому місту. Хоча й автівки стоять, втім їхні двигуну продовжують працювати. При цьому не варто забувати й те, що зимова експлуатація авто набагато агресивніша, ніж у будь яку іншу пору року.

Ще один зимовий нюанс, який знижує ресурс моторної оливи і спонукає змінити її навесні – водяний конденсат в картері двигуна. Вода може конденсуватися на холодних деталях непрогрітого або остигаючого після поїздки двигуна і потрапити в картер. При цьому відбувається хімічна реакція – гідроліз, яка також зменшує ресурс оливи.

Таким чином, вже до весни може виявитися, що після зимових перипетій експлуатації олива вже не виконує своїх функцій і двигун почав посилено зношуватися. А тим часом власник авто, орієнтуючись на показник пробігу, ще й не думає про заміну рідини. Саме тому моторну оливу слід завжди міняти навесні.

загрузка...
Еще одна новость

Безкоштовний автобус почав курсувати між Києвом і Броварами

15.03.2018 г. в 11:33,

Гроші за проїзд тут не беруть. Пасажири самі можуть щось дати на пальне, вкинувши кілька гривень у спеціальну скриньку. Ініціатива громадських активістів - людям сподобалася. Та от біда. Соціальний маршрут прожив недовго - лише кілька годин. Кому не сподобалась ідея таких перевезень - знає Катерина Колган.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Перевізники небезпечних вантажів відмовляються від перевірок авто

15.03.2018 г. в 11:33,

Автомобілі із небезпечним вантажем щодня їздять українськими дорогами. Та вітчизняні водії часто нехтують технікою безпеки та уникають перевірок. Тим самим - наражають інших водіїв на небезпеку. Вчиняють так через відсутність належного покарання. Відмовляються проходити належні перевірки, знаючи, що ризикують чималими штрафами, а тому посилаються…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть