На капітальний ремонт доріг треба два трильйони гривень

20.03.2018 г. в 12:39, www.radiosvoboda.org

На капітальний ремонт вже наявної дорожної мережі України необхідно два трильйони гривень, стверджує радник голови «Укравтодору» Олександр Кава. Він наголошує: державне агентство не ремонтує дороги самотужки, а замовляє підрядників, чию роботу за минулий рік планує перевірити уряд. Водночас колишній міністр транспорту Йосип Вінський запевняє: говорити про ґрунтовний ремонт чи довгострокову гарантію на відремонтовані дороги наразі не можна.

Навіть нещодавно відремонтовані і побудовані дороги служать менше, ніж повинні, наголошує експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов. Причину вбачає в контролю якості робіт.

«В нас досить дивне дорожнє будівництво. В нас немає великих європейських компаній, які б працювали в нас і виконували цей комплекс робіт. В нас це ще вотчина «Укравтодорів» і, мабуть, там є місце економії для того, щоб підзаробити на цьому. І ще одна з причин, це, можливо, те, що дороги розбиває перевантажений транспорт. Тобто, в нас їздять перевантажені автопоїзди. І навіть якісна дорога, яка за всіма нормами рахувалась, прийде в непридатність раніше через отакі ситуації», – переконаний Беспалов.

Радник голови «Укравтодору» Олександр Кава натомість наголошує: державне агентство не ремонтує дороги, а замовляє ремонт у підрядників. Контрольна функція, за його словами, лежить на службах автомобільних доріг кожної з областей.

Як пояснює Кава, уряд хоче перевірити поточний стан тих доріг, які відремонтували минулого року.

«Це 2100 кілометрів доріг із загальної мережі у 170 тисяч кілометрів – це дороги, які були відремонтовані минулого року. Володимир Борисович Гройсман виступав одним з ініціаторів активного процесу ремонту автомобільних доріг, і він хоче бути впевненим у тому, що ті дороги, які ремонтувались минулого року, знаходяться в належному стані», – каже Кава.

Водночас Кава визнає, що ремонт покрив трохи більше 1% загальної автомобільної мережі, тоді як 95% доріг знаходяться в неналежному стані.

За словами чиновника, для ремонту доріг залучають кошти з Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку та Світового банку – а також Дорожного фонду, який запрацював як спеціалізована установа тільки з січня цього року.

«(Дорожний фонд – ред.) поповнюється за рахунок акцизів на паливо, які платить кожен автомобіліст, що купує бензин на заправках, а також акцизів на купівлю автомобілів та акцизів на купівлю запчастин до автомобілів. У 2018 році 50% таких коштів спрямовані на дороги, в 2019 вже буде 75%, а в 2020-му – 100% коштів», – розповів Кава в ефірі «Ранкової Свободи».

Колишній міністр транспорту Йосип Вінський налаштований критично: за його словами, говорити про будівництво доріг за останні десять років – це самообман.

«За даними Рахункової палати в 2015, 2016, 2017 роках в Україні не побудовано і не реконструйовано жодного кілометра дороги», – стверджує він.

Вінський підкреслює, що ремонтні роботи минулого року – це середній поточний ремонт, а не будівництво чи реконструкція.

«Наші дороги – я маю на увазі тих 170 тисяч, які є у віданні нашого «Автодору» – вони побудовані, як правило, в радянські часи за невеликим винятком, вони всі будувались за зовсім іншими параметрами, під зовсім інші потоки, інші навантаження. Принаймні не менше 20 тисяч доріг в Україні вимагають або реконструкції, або капітального ремонту», – каже екс-міністр.

Він переконаний, що говорити про п’ятирічну гарантію на такий ремонт не можна, а основні магістралі потребують ґрунтовної реконструкції, щоб і далі витримувати навантаження – за словами експерта, на 20 тисяч кілометрів доріг припадає 80% вантажообігу.

Нові дороги відповідають нормам ЄС – Кава

Олександр Кава уточнює: реконструкція потрібна дорогам, побудованим у 60-70-х роках минулого сторіччя.

«Як правило, це дороги місцевого значення, які розраховані на навантаження шість тон на вісь. Тоді як вже нові дороги, які будувались в останні 30 років, розраховані на осьове навантаження 11,5 тон, це повністю відповідає тим нормам, які діють в усіх країнах Євросоюзу», – запевняє він.

Радник голови «Укравтодору» визнає, що здійснені минулого року дорожні роботи були середнім поточним ремонтом, проте зазначає, що разом із ним проводилось і посилення основ доріг, а гарантія складатиме не менше п’яти років. В разі ж, якщо дорога все одно вийде з ладу, за словами Кави, виконавець ремонтних робіт муситиме відновити її власним коштом.

«Першоджерело ремонту доріг – це не «Укравтодор», а ті гроші, які виділяються з державного бюджету. Якщо тільки відремонтувати ту дорожну мережу, яка є, тобто привести її в належний стан за допомогою капітального ремонту, та середнього поточного ремонту – необхідно два трильйони гривень. Це набагато більше, ніж бюджетні можливості країни в цілому», – визнає держслужбовець.

Керівник Центру транспортних стратегій Сергій Вовк висловлює стриманий оптимізм з приводу змін в галузі будівництва та ремонту доріг.

«Сама зміна системи фінансування доріг і взагалі підходу до дорожнього будівництва як на рівні підпорядкування, так і на рівні забезпечення ресурсами дає обережну надію на те, що в перспективі ми можемо відчути дійсну зміну», – визнає він.

Також Вовк звертає увагу на зміни в системі фінансування ремонту доріг.

«Схема передбачає, що біля 60% буде йти якраз на фінансування доріг загальнодержавного значення, біля 35% буде йти на дороги місцевого значення через бюджетні трансферти, і 5% буде йти на забезпечення безпеки руху. Це одне з джерел. Інші джерела – ми мали непогані результати, особливо по деяких регіонах, з точки зору митного експерименту, коли перевиконання надходжень від митниці йшло на дороги», – згадує фахівець.

Однак, за словами експерта, під питанням перспективи тих доріг, які знаходяться в обласному підпорядкуванні.

«Дуже різні умови як з точки зору розвитку бізнесу тих чи інших регіонів, так і з точки зору географічних та інших особливостей. Але знову ж таки маємо обережну надію, що ситуація на горизонті чотирьох-п’яти років може обережно змінюватись», – сподівається він.

загрузка...
Еще одна новость

Видео дня: низкий суперкар с легкостью преодолевает бездорожье

20.03.2018 г. в 12:39, avtoblog.ua

Дорогой суперкар на пересеченной местности встречается не часто. Суперкар – это такой автомобиль, который по определению не предназначен для бездорожья. Тем не менее нашелся один автомобилист, который с этим несогласен. Спортивное авто, даже с самым минимальным дорожным просветом, способен на многое. И вот яркая демонстрация этих слов.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

К строительству дорог в Украине привлекут крупную австрийскую компанию

20.03.2018 г. в 12:39, transmissia.net

Министерство инфраструктуры договорилось с австрийской компанией Strabag о сотрудничестве. Министр Омелян отметил, что с каждым годом на ремонт дорог тратится всё больше денег, но конкуренция украинских компаний остаётся очень низкой. Чтобы обеспечить высокое качество работ в Украину нужно привлекать компании с большим международным опытом. -- Что…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть