Антимонопольний комітет пообіцяв розібратися з цінами на пальне

11.04.2018 г. в 10:07, agropolit.com

У липні цього року Антимонопольний комітет України озвучить попередні результати у справі щодо зростання цін на пальне. Про це голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв розповів у екслюзивному інтерв’ю.

21 грудня 2017 року АМКУ відкрив справу і проводить розслідування щодо зростання цін на ринку бензину та дизельного палива у листопаді-грудні 2017 року.

«Попередні висновки у справі щодо пального очікую в липні 2018 року. Ми бачимо певну синхронність у діях декількох роздрібних торговців пальним. Є низка факторів, які спричинили зростання. Це фактори як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру. З одного боку, у грудні минулого року на ціни однозначно вплинула девальвація гривні (додамо сюди і сплату акцизів – при ввезенні пального вона вираховується у євро). Також об’єктивним фактором є зростання ціни 1 т бензину на світових ринках з $550 до $650, тобто, на 15-20% за рік», – розповідає він деталі бензинової справи.

З іншого боку, підкреслює голова АМКУ, після стабілізації курсу та європейських біржових котирувань адекватної корекції у цінах на АЗС низки компаній не відбулося.

Він також відмітив ще один момент щодо вартості пального на АЗС.

«Паралельно АМКУ бачить, що ціни на пальне перестали бути всюди однаковими на АЗС. Тож з’явився елемент цінової конкуренції на ринку. Так, бензин марки А-95 Євро, який зроблено на Мозирському заводі в Білорусі, можна купити на київських заправках за ціною 28,70 грн, тобто, не обов’язково за ціною 31,50 грн. Ніхто не змушує їхати на заправку певного гравця, на якій висить табличка «найсмачніша кухня», «найкращий супермаркет»… Це вибір споживача. Позиція гравців багато в чому пов’язана з тим, що у нас автозаправний комплекс коштує в 4 рази дорожче, ніж заправка «noname». Відсотки за кредитом і амортизація впливають на остаточну вартість бензину, тому різниця в ціні має обґрунтування. Ми досліджуємо поведінку суб’єктів, які є лідерами ринку, щоб коригувати публічну ціну зі стелі на реальну. Аграрії, як і інші покупці бензину, можуть обирати, бо є з чого. Це як брати «котлету по-київськи» в ресторані Дмитра Борисова чи в «Пузатій Хаті»», – розповідає він.

загрузка...
Еще одна новость

Воры сняли колеса с новых Honda Accord прямо в автосалоне

11.04.2018 г. в 10:07, www.autocentre.ua

Курьезный случай произошел с одним из автодилеров в США. На территории салона Metro Honda, находящемся в Джерси-Сити, злоумышленники “поработали” над седанами Accord. В частности, сразу у четырех машин сняли колеса. При этом пострадали модели, стоящие по центру – крайние седаны злоумышленники не стали трогать, видимо, чтобы не вызвали полицию…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Насос, трос і запасне колесо: поради водіям, як їздити дорогами України

11.04.2018 г. в 10:07, fakty.ictv.ua

Кабмін хоч і частково, проте відновив справедливість. Аномальна зима, халатність дорожників, відсутність коштів чи розкрадання? Як би там не було, але наші дороги зійшли практично зі снігом. Перед тим як їхати трасою Миколаїв-Кропивницький, водії радять обов’язково брати з собою насос, трос, аптечку, запасне колесо, бажано два. Найжахливіша…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть