Довічне позбавлення водійського посвідчення: як це працюватиме

27.04.2018 г. в 13:50, autonews.ua

4 квітня Кабмін змінив Порядок тимчасового вилучення водійських посвідчень, який функціонував ще з 2008 р. За порушення правил дорожнього руху суд тепер може безповоротно позбавляти водіїв «дворічних» прав.

Тимчасові права після закінчення двох років можна обміняти на постійні (які діють 30 років) без складання іспитів і за умови, що було зроблено не більше двох адміністративних порушень. Якщо ж було три і більше порушень, тоді для отримання постійних прав потрібно здавати іспит.

Ще тоді, коли в листопаді 2017 року в уряді запровадили ці норми, зазначалося, що повернення водійського посвідчення особам, які отримали його вперше і були позбавлені права на керування транспортними засобами, не здійснюється. Тож постанова Кабміну не стала чимось інноваційним.

Повернути «дворічні» права водії не можуть; для того, щоб отримати нове посвідчення, потрібно пройти медогляд, підготовку, здати іспит з водіння в сервісному центрі МВС.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення позбавити прав можуть з різних причин:

За водіння в стані алкогольного сп’яніння позбавляють прав на рік. Якщо ж водій був п’яним за кермом повторно, права вилучають на три роки, а за третій аналогічний випадок – на десять років.

За проїзд через закритий залізничний переїзд з пасажирами або небезпечним вантажем – до трьох років.

За повторне керування несправним транспортним засобом позбавляють прав на термін від трьох до шести місяців, за перший раз порушник тільки платить штраф.

За ігнорування вимоги поліцейських про зупинку також позбавляють прав на термін від трьох до шести місяців.

«Посвідчення водія, яке було вилучено, видається або Національною поліцією України після того, як сплачений штраф, або територіальним сервісним центром МВС після закінчення певного терміну позбавлення права керування, що вирішується в судовому порядку», – розповіли в головному сервісному центрі МВС і додали, що проходження повторного навчання в автошколі, а також складання теоретичного і практичного іспиту передбачені тільки в тому випадку, якщо позбавлення прав керування транспортним засобом на певний термін було здійснено в судовому порядку.

Якщо пояснити те, що відбувається, то виходить таке: нова постанова Кабміну поширюється тільки на тих водіїв, які вперше отримали права, що діють два роки. У тому випадку, якщо за ці два роки водій скоїв три і більше адміністративних правопорушень – для того, щоб отримати права на 30 років, йому доведеться пройти позачерговий медогляд і здати іспит.

загрузка...
Еще одна новость

Водіям зробили важливе попередження

27.04.2018 г. в 13:50, autotheme.info

Шулявський міст у Києві рeмoнтувaтимуть півтoрa рoку. Увeсь цeй чaс рух нa прилeглих дoрoгaх будe oбмeжeний. Рeкoнструкція пoчнeться 1-гo трaвня, a нa прoспeкті Пeрeмoги встaнoвлять світлoфoри. Мaсштaбнa рeкoнструкція дoрoжнoї рoзв’язки біля стaнції мeтрo Шулявськa тривaтимe 17 місяців. aлe шулявський міст oбіцяють пoлaгoдити і відкрити для прoїзду…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

У Вінниці відкриють музей з 5000 мініатюрних автомобілів

27.04.2018 г. в 13:50, «Автовод»

Власник цієї колекції не відомий бізнесмен, а університетський викладач, який все життя присвятив своєму хобі. Місто не залишилося байдужим до масштабної колекції та зібрало всі експонати в один музей.

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть