Спорткар ЗАЗ: «Запорожець» який міг перевернути український ринок

12.05.2018 г. в 09:06, mmr.net.ua

Запорізький автомобільний завод виробляв і розробляв не тільки автомобілі для громадського використання. Мало хто знає, але на ЗАЗі у свій час вироблялися навіть спорт-кари. Одним з таких проектів був спортивний автомобіль, призначений для гонок по пересіченій місцевості – ЗАЗ-1902 «Баггі».

Створений в 1977 році на базі «Запорожця» – ЗАЗ-968А, він оснащувався 1,2-літровим двигуном, що розвиває максимальну потужність 50 к.с.

Одномісний кузов автомобіля був відкритого типу – зварена з труб рама, яка виконувала роль захисного каркаса в разі можливого перекидання. А з огляду на досить великий кліренс така можливість існувала. Такий тип кузова використовувався практично у всіх «Баггі», створених до цього конструкторами-новаторами або завзятими спортсменами-автоаматорами. Зовні ЗАЗ-1902 відрізнявся від них лише тим, що це була перша серійна модель, що мала свій офіційний модельний індекс.

Машина призначалася для участі у ралійних перегонах. Планувалося, що «Баггі» буде представлена, в тому числі і на міжнародних змаганнях. Адже це була не якась там «саморобка», а повноцінна заводська розробка, яку і за кордоном показати не соромно. Тим більше що ЗАЗ-1902 здатний був долати піщані дюни і навіть легке бездоріжжя.

Машина розвивала максимальну швидкість 105 км/год. При загальній вазі автомобіля в 540 кг він виявився ще й досить маневреним. Правда через високий дорожній просвіт ризик перевернути авто був досить великим, так що навіть на випробуваннях за кермо сідав не досвідчений інженер заводу, а досвідчений гонщик.

У 1977 році був випущений всього один дослідний зразок. Потім трохи пізніше інженери ЗАЗу створили ще кілька машин. Але в процесі їх дослідної експлуатації почали «вилазити» різного роду недоробки, в тому числі це стосувалося недоліків самої конструкції. В кінцевому підсумку проект ЗАЗ-1902 «Баггі» закрили. Трохи пізніше – у середині 80-х років минулого століття були спроби реанімувати проект «Баггі», але тоді на заваді стали фінансові труднощі заводу і ці спроби так і не матеріалізувалися.

загрузка...
Еще одна новость

«Непунктуальним» власникам транзитних авто «світить» штраф

12.05.2018 г. в 09:06, konkurent.in.ua

У судових спорах щодо авто на іноземній реєстрації приймають рішення переважно на користь Волинської митниці ДФС. Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС. У Митному Кодексі України є стаття 470 «недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до органу доходів і зборів, видача їх без дозволу органу…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Как таможня зарабатывает миллионы долларов на «євробляхах»?

12.05.2018 г. в 09:06, avtomaniya.com

Не секрет, что одна из причин, почему украинцам разрешили завозить автомобили на иностранных номерах – это возможность на этом заработать самой стране. Но традиционно деньги в большей степени предназначаются для государственных служащих. Журналист журналист Александр Дубинский рассказывает подробную схему завода автомобиля из Европы. Напомню, ранее…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть