Що робити, якщо викрали автономери?

12.05.2018 г. в 20:01, mashyna.com.ua

Втрата номерного знака часто банально пов’язана зі слабким кріпленням рамки, їздою на великих швидкостях або потраплянням у ями, але від брудних рук дрібних злодіїв ніхто не захищений.

Особливо це стосується авто, які “ночують” не на платній парковці, а просто у дворі будинку.

Куди звертатися, якщо вкрали автономери і як уникнути небажаних штрафів — розбиралися журналісти каналу ІСTV.

Коли панікувати?

Так, прикро, і послужить уроком, що автомобіль потрібно ховати від недобросовісних рук і очей, проте панікувати взагалі не варто.

Сьогодні система відновлення вкрадених номерів налагоджена і це можна зробити двома способами.

Перший передбачає замовлення дубліката втраченої номерної таблички і її встановлення. Існує безліч компаній, які зроблять вам дублікат і навіть привезуть їх додому.

Користуватися такими послугами фахівці не радять, адже ваші дійсні номерні знаки хтось може благополучно прикріпити собі на авто і коїти на них не лише адміністративні правопорушення, а й вдаватися до криміналу.

У такому випадку буде дуже складно довести, що це не ваших рук справи, адже після втрати номерів ви не повідомили в компетентні інстанції і не анулювали їх дію.

Другий спосіб передбачає перереєстрацію за всіма законами і правовими нормами через державні служби, для видачі нового номерного знака. В такому випадку, старі стають недійсними.

До слова, ви можете використовувати свій автомобіль, якщо відсутня лише задня номерна табличка, але не варто затягувати з цим, оскільки подібна їзда тривалий період часу чревата накладенням штрафів. У разі втрати переднього номера, слід замінити його заднім.

Перереєстрація

У разі крадіжки держномера, слід отримати новий номерний знак шляхом перереєстрації транспортного засобу.

Для цього потрібно зробити три кроки:

Написати заяву в поліцію про крадіжку державних реєстраційних знаків. При складанні заяви вкажіть приблизний час і місце втрати, а також час її виявлення. Після подачі заяви, втрачені номери опиняться в розшуку, що унеможливить їх подальше використання.

Оплатити держмита.

Звернутися у сервісний центр з набором наступних документів:

Заява з проханням внести зміни у зв’язку з втратою номерних знаків.

Посвідчення особи – паспорт громадянина України.

Паспорт автомобіля.

Свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

Страховий поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника автомобіля.

У разі, якщо втрачено було лише один номерний знак, – надати другий.

Документи про сплату держмита.

Надія помирає останньою

Іноді до дублікатів та перереєстрації може і не дійти. Злодії беруть номери і ховають їх у декількох метрах від машини. Так найчастіше відбувається через їх страх бути спійманими з номерами в руках, адже це кримінальна відповідальність.

Тому, перед тим, як йти в поліцію, варто гарненько “прочесати” територію навколо вашого авто. Може, вам і не доведеться платити “викуп” за свої ж держномери.

Велика ймовірність, що ви знайдете свої номери у траві, під підвіконням, під іншою машиною, їх можуть також приклеїти під лавкою, покласти на дах під’їзду або навіть засунути за поштові ящики.

Ціни

У МВС перереєстрація транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД або окремих агрегатів (з видачею номерного знака) коштуватиме 525,47 грн:

послуга – 152,63 грн;

державний номерний знак – 171,84 грн;

бланк свідоцтва – 201 грн.

В середньому, за даними спеціалізованих сайтів, дублікати будуть коштувати 400 грн.

Виходить трохи дешевше, але ж проблем можна заробити дуже багато, не скасувавши дію загублених номерів.

загрузка...
Еще одна новость

Владельцы самого дорогого торгового центра пустили внутрь две Audi R8 (ВИДЕО)

12.05.2018 г. в 20:01, avtodream.org

В здании, стоимость которого составляет 825 миллионов долларов, устроили фотосессию для двух потрясающих Audi R8. Торговый центр Al Hazm - это то место, где комфортнее всего себя чувствуют миллионеры. А ещё лучше - миллиардеры. Он расположен в столице Катара - городе Доха. Всего в его возведение было вложено примерно 825 миллионов долларов от…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Власники євроблях на Волині програють суди. ВІДЕО

12.05.2018 г. в 20:01, pershyj.com

Суди у справах щодо авто на іноземній реєстрації приймають рішення переважно на користь Волинської ДФС. Про це повідомляє прес-служба відомства, – йдеться у сюжеті 12 каналу. Автомобілі, які в’їхали на територію України в режимі «транзит», можуть перебувати тут лише 10 діб. Але власники таких автівок є зазвичай непунктуальними, то перевищують…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть