Чи варто купувати водневий автомобіль?

20.05.2018 г. в 18:25, www.avtonovyny.com.ua

Енергетична щільність водню набагато менша, ніж бензину та дизельного палива, що робить необхідним стиснення водню.

Цистерни для стисненого водню повинні бути дуже міцними та витримувати величезний тиск: наприклад, резервуар Toyota Mirai зберігає водень на рівні, який приблизно в 300 разів перевищує тиск автомобільної шини і в 700 разів більше сили тяжіння, пише AutoUniversum.

Існує також проблема займистості, оскільки чистий водень дуже горючий. Однак, незважаючи на те, що для зарядки автомобіля воднем передбачено багато захисних механізмів, будь-який витік миттєво розсіюється в атмосфері. Для порівняння: туман, який іноді видно при заповненні бака бензином, – це легкозаймисті пари палива.

Існують ще й чималі витрати на розробку, оскільки водневі паливні комірки дуже складні. Тойоті знадобилося більше двох десятків років, щоб вдосконалити свій автомобіль з водневими паливними елементами.

Резервуар Toyta Mirai з вуглецевого волокна може витримувати більше 200% від його нормального робочого тиску і залишався неушкодженим навіть при пострілі з потужних гвинтівок у ході проведених інженерами компанії випробувань.

Де можна купити водень?

Водневих заправних станцій в публічному доступі сьогодні вкрай мало, як і водневих авто на дорогах. Є кілька в Великій Британії. Відкриття більшої кількості станцій – поки тільки в планах.

Скільки коштує водень?

Очевидно, що окремі роздрібні торговці можуть встановлювати свої ціни. У Великій Британії 1 кг водню коштує близько £10-15 ($13,5-20).

Візьмемо Toyota Mirai для прикладу. Її паливний бак вміщує 5 кг водню, повна заправка обійдеться в £50-75 ($68-101). За ствердженням Toyota, це прирівнюється до 4,7 л/100 км паливної економічності. Ціни, швидше за все, будуть знижуватися в міру зростання конкуренції, а масове виробництво водню стане з часом поширенішим явищем.

Чи варто купувати водневий автомобіль?

Якщо мова йде не про екологічно свідому компанію, що закуповує автівки для свого автопарку, а про приватну особу, – то поки, однозначно, не варто через дорожнечу самого автомобіля і відсутність повноцінної заправної інфраструктури.

Коли водневих автівок побільшає (а це станеться), з’явиться і більше заправок, знизяться ціни, і тоді покупка такого виду транспортного засобу буде мати сенс.

загрузка...
Еще одна новость

Заради лайків? Нацполіція показала моторошний соціальний ролик для водіїв

20.05.2018 г. в 18:25, mashyna.com.ua

У Міністерстві внутрішніх справ показали соціальний ролик від UATV із закликом бути обачними за кермом На офіційній сторінці МВС опублікували соціальний ролик для водіїв, від якого мурашки по тілу. Як зазначають у Нацполіції, лише за минулий рік 3 432 людини померли через ДТП. Всього один погляд на смартфон під час керування машиною може стати останнім.…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Рассекречен новый китайский кроссовер

20.05.2018 г. в 18:25, avtodream.org

Китайцы готовят кроссовер GAC Trumpchi GS5 нового поколения к дебюту, однако машина была рассекречена до премьеры. Фотографии указывают на то, что новый GAC Trumpchi GS5 существенно отличается внешностью от своего предшественника. Новинка получила иную решетку, радиатора, другие осветители. Новшества выполнены в фирменной концепции производителя. Первый…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть