Схема по ограничению ввоза авто из Литвы не сработала

24.05.2018 г. в 19:24, www.autocentre.ua

17 мая Государственная фискальная служба Украины инициировала ограничение въезда авто с литовской регистрацией, ведя ряд новых требований к документам. Однако на деле нововведение не продержалось и нескольких дней – новые правила не были внедрены Министерством иностранных дел. Об этом пресс-служба ГФС сообщила в своем письме, в котором решила напомнить о соблюдении правил по ввозу в Украину автомобилей, попадающих в страну или в режиме временного ввоза, или на условиях транзита.

“Министерство иностранных дел Украины не ввело новые правила ввоза в Украину автомобилей с литовской регистрацией, – отмечается в сообщении.

Таким образом, поток авто с литовскими номерами в Украину снова может возобновить свои обороты. Хотя не исключено, что в ближайшее время МИД все же поддержит фискалов.

Полный текст письма ГФС выглядит так:

Особливості митного оформлення транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України

23.05.2018 – Прес-служба Державної фіскальної служби України

На сьогодні митне оформлення транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України (у тому числі й автомобілів з литовською реєстрацією) здійснюється відповідно до норм Митного кодексу України. Цим документом визначено порядок та умови переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України (у тому числі тих, що ввозяться тимчасово чи з метою транзиту), їх митного контролю та митного оформлення.

При тимчасовому ввезенні товарів і транспортних засобів застосовується також Конвенція про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік), до якої Україна приєдналась відповідно до Закону України від 24 березня 2004 року № 1661-ІV і яка набула чинності з 22.09.2004.

І посадові особи митниць ДФС, і громадяни мають дотримуватися вимог українського законодавства з питань державної митної справи.

Зауважимо, що наразі Міністерством закордонних справ України не запроваджено нових правил ввезення в Україну автомобілів з литовською реєстрацією.

Інформація, яка була викладена в листі МЗС „Щодо контролю за ввезенням в Україну автомобілів з литовською реєстрацією”, лише стимулює до правильного застосування законодавства, упереджує громадян від порушення законодавства, адже статтею 68 Конституції України встановлено обов’язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Також звертаємо увагу на таке:

1) статтею 1 Конвенції та пунктом 35 статті 4 Кодексу встановлено, що поняття „особа” означає як юридичну, так і фізичну особу;

2) відповідно до статті 4 Кодексу:

декларант – особа, яка самостійно здійснює декларування або від імені якої здійснюється декларування;

уповноважена особа (представник) – особа, яка на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого декларантом, наділена правом вчиняти дії, пов’язані з проведенням митних формальностей, щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта.

Загальні поняття про декларанта надані статтею 265 Кодексу, якою, у тому числі, встановлено, що:

декларант може здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.

декларування товарів, що належать громадянам, може здійснюватися цими громадянами або іншими громадянами, уповноваженими на це власниками зазначених товарів нотаріально посвідченими дорученнями.

3) обов’язки декларанта (уповноваженої ним особи) щодо декларування товарів, а також повноваження органів доходів і зборів щодо здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення чітко визначені Кодексом.

При цьому статтею 257 „Процедура декларування” Кодексу визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно зі статтею 369 Кодексу особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу органу доходів і зборів, письмово.

загрузка...
Еще одна новость

Українцям спростять реєстрацію автомобілів

24.05.2018 г. в 19:24, svidok.online

Всеукраїнська Асоціація автомобільних імпортерів і дилерів починає активну роботу щодо спрощення реєстрації транспортних засобів в сервісних центрах МВС для простих автомобілістів. Про це заявив голова ВААІД Олег Назаренко. З цією метою пропонується внести відповідні зміни в постанову КМУ 1388 «Правила державної реєстрації транспортних засобів». Таким…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Еще одна страна заявила о снижении искусственного барьера для импорта автомобилей

24.05.2018 г. в 19:24, autonews.ua

С 1 июля 2018 года Китай на фоне торговой войны с США снизит ввозные пошлины на импорт легковых автомобилей с 25% до 15%. Соответствующее решение обнародовало китайское Министерство финансов. Также власти Поднебесной с 1 июля понизят пошлины на импорт автозапчастей с 10% до 6%. Текущие пошлины были введены более десяти лет назад. Снижение пошлин…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть