Систему відеофіксації порушень ПДР в Україні чекає провал

01.06.2018 г. в 10:43, mashyna.com.ua

Система фото- і відеофіксації порушень ПДР, яка повинна запрацювати в Україні вже в цьому році, може виявитися абсолютно неефективною. Вся справа все в головному законі України.

На фото і відео можна зняти автомобіль, який порушив правила, але при цьому особистість порушника встановити можна на завжди. Закон про фото- і відеофіксацію пропонує карати за ці порушення власників транспортного засобу.

Така схема суперечить Конституції, а значить покарання може бути успішно оскаржене в суді. Про це розповів правозахисник Володимир Караваєв. “Будь-яка людина звернеться в суд, він посилатиметься на норму Конституції, де сказано, що юридична відповідальність має індивідуальний характер і що порушується принцип правової невизначеності. На підставі цього буде анульовано постанову”, – стверджує Караваєв.

За словами Караваєва, розробники закону керувалися рішенням європейського суду з прав людини, яке засноване на законодавстві Нідерландів. Але вони зовсім упустили той факт, що наше законодавство в цьому плані істотно відрізняється від голландського.

“Був випадок, коли власник передав свій автомобіль іншій особі, що порушила правила. Поліція не змогла встановити особу порушника, тому притягнула до відповідальності власника. Той звернувся до суду, але він став на бік поліції. Коли автори законопроекту робили посилання на це рішення ЄСПЛ, не звернули уваги на один дуже суттєвий момент: ЄСПЛ посилався на законодавство Нідерландів. Там зазначено, що передаючи в користування транспортний засіб іншій людині, власник приймає на себе всю відповідальність за таке рішення. Це так звана “солідарна відповідальність”. У нас в законодавстві немає такої норми. Без неї такий механізм у нас просто неможливий”, – каже правозахисник.

За словами Караваєва, законодавство по фото- і відеофіксації порушує одразу п’ять норм Конституції і це грубі порушення. Розробники закону вже зрозуміли свої помилки і будуть вносити зміни в законодавство. Але це дуже тривалий процес, адже доведеться вносити зміни в основний закон.

“Не можна людину, яка сидить на дивані, дивиться телевізор, залучати до відповідальності за перевищення швидкості. Людина повинна чітко розуміти, що є порушенням і за що його можуть притягнути. В даному випадку порушується принцип правової невизначеності”, – вважає експерт.

загрузка...
Еще одна новость

Внук нашел у деда культовую Toyota Supra и продает ее за $500

01.06.2018 г. в 10:43, topgir.com.ua

В американском городе Нэшвилл на продажу выставили купе Toyota Supra. Казалось бы, ничего особенного, но цена Тойота удивляет – всего 500 долларов. Автор объявления утверждает, что машина уже стоит во дворе его деда с бабкой, а ранее принадлежала его старшему брату. И честно признается – не знает о машине абсолютно ничего. Судя по всему,…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Краще не їхати. Кримський міст став зоною підвищеної небезпеки

01.06.2018 г. в 10:43, mashyna.com.ua

Людей на мосту через Керченську протоку регулярно притягують до відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Згідно з правилами дорожнього руху, зупинка на мостах заборонена. На Кримському мосту велосипедисти (і не тільки) регулярно зупиняються, щоб зробити селфі. У зв’язку з тим, що об’єкт «нафарширований» камерами спостереження, то порушників…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть