Нові ставки розмитнення авто викликали обурення українців

05.06.2018 г. в 19:18, auto.24tv.ua

Державне регулювання в сфері розмитнення вживаних автомобілів, важко назвати ефективним. Очевидно, що існуюче законодавство з цього питання потребує термінових та кардинальних змін.

Розуміють це і в парламенті. Нещодавно голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна розповіла про нові ставки за якими можна буде розмитнювати вживані авто. На її думку ставки треба знизити.

“Зараз на новий автомобіль з об’ємом двигуна в 1,6 тис. Куб. см акциз становить € 427, віком до п’яти років — € 2 629, понад п’ять років — € 3 906. За моєю шкалою, за новий автомобіль з таким об’ємом двигуна потрібно буде заплатити € 150, до п’яти років (Євро-5) — € 300, 2005-2009 роки випуску (Євро-4) — € 750, 2000-2004 роки (Євро-3) -: € 1 500 «, — пояснила Южаніна. При цьому за автомобілі стандарту Євро-2 доведеться заплатити € 7 500, додала Южаніна.

Такі ставки розмитнення не влаштовують багатьох українців, По-перше в усіх країнах світу стандарти “Євро” застосовуються лише по відношенню до нових авто. По-друге, ми живемо в країні яка має свою національну валюту і прив’язувати ставки розмитнення до валют інших країн нелогічно. По-третє, такі ставки не вирішать проблеми масової експлуатації українцями авто на іноземній реєстрації.

У співтоваристві власників авто “на бляхах” так прокоментували ситуацію. “Нам в черговий раз пропонують напівзаходи. Не секрет, що більшість авто на Єврономерах, які українці купують і якими користуються — мають стандарти Євро-4, Євро-3 або Євро-2. Це відбувається по ряду причин:

1) Основна причина — у людей банально немає грошей на нові машини або щодо нового (до 5-ти років) випуску. Були б кошти, люди купували б машини з салонів як пані Южаніна, а також більша частина українських депутатів і уряду;

2) Друга причина — ринок завалений машинами на українській реєстрації в жахливому стані (в тому числі і завдяки нашим дорогам), які стоять в рази дорожче за європейські аналоги тих же років. З цієї причини будь-яка нормальна людина хоче купити авто яке не потребує великих вкладень і яке буде набагато в кращому стані, ніж він може взяти його тут.

Таким чином складається враження, що в нашому уряді усвідомлюють вважають, що середньостатистичний українець зі своєї ЗП в 150-300 у.о. повинен ще попрацювати кілька років, щоб накопичити і оплатити розмитнення авто, який він купив або хоче купити собі в Європі. На тлі європейських зарплат (які апріорі в кілька разів вище наших) і їх цін на розмитнення (нагадаємо, що ця процедура в середньому коштує 300-500 євро МАКСИМУМ) все це виглядає неприпустимо”, пишуть активісти товариства “евробляхерів”.

загрузка...
Еще одна новость

З нагоди прем’єри нових "Зоряних війн" Nissan випустив кросовер, схожий на космічний корабель

05.06.2018 г. в 19:18, auto.24tv.ua

Автовиробник не зміг оминути гучну прем’єру "Хан Соло: Зоряні війни" і випустив з цієї нагоди новий автомобіль! Стилізований Nissan нагадує зореліт – його оснастили алюмінієвими накладками, антеною, лазерною гарматою, а також додали три потужні сабвуфера.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Эстонцы собирают деньги, чтобы выпустить автомобиль-каплю

05.06.2018 г. в 19:18, avtoblog.ua

Эстонская компания Nobe представила проект трёхколёсного электромобиля, который называется Nobe 100. Как отмечает Motor1, Nobe 100 радикально отличается от других трехколесных транспортных средств, которые мы видели раньше. При этом небольшие размеры гарантируют трёхколёсному автомобильчику уникальную маневренность, а также возможность парковаться…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть