Депутати готують амністію нетверезим водіям

11.06.2018 г. в 21:16, mashyna.com.ua

Прийняті Верховною Радою в першому читанні зміни до Кримінального кодексу фактично звільняють водіїв від покарання за керування транспортним засобом в нетверезому стані. Таку думку висловив один з відомих українських адвокатів.

Адвокат Вадим Володарский у Facebook проаналізував “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” №7279-д. Його висновки невтішні. Фактично, в разі введення в дію закону, покарати п’яного водія буде дуже проблематично. За суто процесуальними міркуваннями.

Згідно норм нового документу, керування транспортними засобами в стані сп’яніння переходить в розряд кримінальних злочинів. А з КоАП (ст.130) відповідна норма вилучається. Лише ця обставина завдає прецедент безкарності.

Оскільки адміністративна відповідальність знімається, а введення кримінальної зворотної сили не має, то всі, хто на момент вступу в силу закону були позбавлені права керування згідно нині діючої КоАП (ст.130) стають позбавленими покарання. Проще кажучи, їм повинні будуть повернути водійські посвідчення, оскільки норма, на підставі якої вони були вилучені, з закону виключається.

Крім того, у водіїв з’явиться багато можливостей щодо ухилення від відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. У КПК немає поняття “медичний огляд”, і немає порядку його проведення. Новим проектом не передбачається це врегулювати. Є лише поняття “огляд особи” (ст.241 КПК), яке може проводитися слідчим, із залученням медпрацівника. Відповідно, рішення про покарання повинен виносити слідчий, але закон не регламентує його взаємодію з медичним працівником.

Також викликає багато питань і описаний механізм притягнення до відповідальності. Алгоритм дій у разі виявлення водія, щодо якого є підозри, що він п’яний, за проектом такий: затримання, потім отримання постанови прокурора, потім огляд, і, нарешті, якщо стан сп’яніння підтвердиться, внесення відомостей в ЕРДР і подальше дізнання.

Не складно уявити собі збільшення витрат часу і коштів як для водіїв (і п’яних, і, що гірше, тверезих), і для патрульних поліцейських, і для дізнавачів, і для прокурорів. Крім того, все це потрібно буде встигнути зробити, поки саме сп’яніння не минуло. Чи захочуть патрульні з усім цим возитися? А встигнуть, якщо захочуть?

загрузка...
Еще одна новость

В Україні побудують нову 4-смугову дорогу

11.06.2018 г. в 21:16, mmr.net.ua

Голова «Укравтодору» Славомір Новак повідомив, що відомство має намір побудувати нову 4-смугову дорогу. Новий автошлях пройде в об’їзд міста Бориспіль. За словами Новака, проект об’їзної дороги може скоротити час транзиту в 10 разів, розвантажити трафік міста і зменшити кількість ДТП. Особливості нової транспортної артерії поки не повідомляються.…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Карпатский шлях: ЕС профинансирует новый автобан через Украину

11.06.2018 г. в 21:16, autotheme.info

Европейский союз готов профинансировать проект сети магистралей через Украину. Польское радио сообщило, что постройку этого пути внесли в проект финансового инструмента ЕС под названием «Объединяя Европу». Проект сети магистралей «Via Carpatia» или «Карпатський шлях» предложил еще в 2006 году тогдашний Президент Польши Лех Качинский. С тех пор он…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть