Назаренко: поліція буде масово штрафувати власників «євроблях»

26.06.2018 г. в 08:02, auto.24tv.ua

Поліція отримує доступ до бази даних митниці. Спираючись на ці дані, поліцейські зможуть штрафувати водіїв авто на іноземній реєстрації, а самі машини забирати на штрафмайданчик.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко роз’яснив суть останніх нововведень Кабміну.

Згідно з постановою КМУ №479 поліція отримує доступ до бази ГФС «Інспектор-2006». Це автоматична система митного оформлення, в якій є вся інформація про транспорт, який в’їхав в Україну в режимах «Тимчасове ввезення» на 1 рік або в режимі «Транзит» на 5/10 днів.

Згідно з постановою КМУ №1388 всі авто, завезені в Україну в режимі тимчасового ввезення терміном більше ніж на 90 днів, підлягають реєстрації в СЦ МВС і в разі їх не реєстрації в ці терміни вважаються «не зареєстрованими». Відповідно їх водіїв поліція зобов’язана штрафувати за статтею 121 КПАП ч. 6 та 7 (1 – й раз – штраф 170 грн., повторно – штраф 255 грн. і «примусове вилучення авто»). Все начебто просто, але тільки ця норма раніше не виконувалася.

Справа в тому, що без доступу до бази даних ГФС поліція не могла «на око» визначити, 1 день або 91 днів перебуває авто в Україні, в якому режимі воно завезено і чи порушилися терміни перебування цього авто в країні. А зупиняти безпідставно і пропонувати показати митні документи, на підставі яких ввезли авто, поліція права не має.

Тепер поліція отримує з бази «Інспектор-2006» дані про всі авто, які знаходяться в країні понад 90 днів та не зареєстровані у зазначені терміни. Співробітники поліції мають повне право вводити ці дані в систему «Рубіж», яка зчитує номер проїжджаючого авто і повідомляє про його перебування у базі розшуку незареєстрованих авто.

В такому разі у поліції є законні підстави зупинити це авто і, не вимагаючи пред’явлення митних документів, штрафувати за пересування на незареєстрованому в установленому порядку автомобілі. Це буде правомірно, у випадку, якщо авто на тимчасове ввезення не зареєстровано протягом 90 днів, а ввезене в режимі транзиту протягом 10 днів. Штраф накладається відповідно до статті 121 КПАП.

загрузка...
Еще одна новость

Велика зачистка - у Києві взялися за покинуті автомобілі

26.06.2018 г. в 08:02,

Такі раритети, часто іржаві, без коліс та скла стоять у столичних дворах. Після вибуху, через який травмувалися діти, комунальники вирішити прибрати потенційну небезпеку подалі від людей.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

В Украине новый асфальт успешно смывается дождями

26.06.2018 г. в 08:02, od.oblast.online

На этих выходных в Одесской области были сильные дожди. В населенном пункте Балта дождем смыло асфальт. Экс-глава районной администрации региона Евгений Кифоренко у себя в социальных сетях отметил, что из-за плохой работы городских служб центр населенного пункта превратился в озеро. Вода в некоторых районах вообще смыла асфальт. Машины с низким…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть