Експерт: поліція буде масово штрафувати власників «євроблях»

29.06.2018 г. в 09:39, auto.24tv.ua

Поліція отримує доступ до бази даних митниці. Спираючись на ці дані, поліцейські зможуть штрафувати водіїв авто на іноземній реєстрації, а самі машини забирати на штрафмайданчик.

Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко роз’яснив суть останніх нововведень Кабміну.

Згідно з постановою КМУ №479 поліція отримує доступ до бази ГФС «Інспектор-2006». Це автоматична система митного оформлення, в якій є вся інформація про транспорт, який в’їхав в Україну в режимах «Тимчасове ввезення» на 1 рік або в режимі «Транзит» на 5/10 днів.

Згідно з постановою КМУ №1388 всі авто, завезені в Україну в режимі тимчасового ввезення терміном більше ніж на 90 днів, підлягають реєстрації в СЦ МВС і в разі їх не реєстрації в ці терміни вважаються «не зареєстрованими». Відповідно їх водіїв поліція зобов’язана штрафувати за статтею 121 КПАП ч. 6 та 7 (1 – й раз – штраф 170 грн., повторно – штраф 255 грн. і «примусове вилучення авто»). Все начебто просто, але тільки ця норма раніше не виконувалася.

Справа в тому, що без доступу до бази даних ГФС поліція не могла «на око» визначити, 1 день або 91 днів перебуває авто в Україні, в якому режимі воно завезено і чи порушилися терміни перебування цього авто в країні. А зупиняти безпідставно і пропонувати показати митні документи, на підставі яких ввезли авто, поліція права не має.

Тепер поліція отримує з бази «Інспектор-2006» дані про всі авто, які знаходяться в країні понад 90 днів та не зареєстровані у зазначені терміни. Співробітники поліції мають повне право вводити ці дані в систему «Рубіж», яка зчитує номер проїжджаючого авто і повідомляє про його перебування у базі розшуку незареєстрованих авто.

В такому разі у поліції є законні підстави зупинити це авто і, не вимагаючи пред’явлення митних документів, штрафувати за пересування на незареєстрованому в установленому порядку автомобілі. Це буде правомірно, у випадку, якщо авто на тимчасове ввезення не зареєстровано протягом 90 днів, а ввезене в режимі транзиту протягом 10 днів. Штраф накладається відповідно до статті 121 КПАП.

загрузка...
Еще одна новость

Усі плюси та мінуси автомобілів із США

29.06.2018 г. в 09:39, mmr.net.ua

Про хороший автомобіль мріє кожен – не знайдеться жодної людини, яка хоч раз в житті не замислювався про покупку машини. Добре досвідченим автолюбителям, які точно знають, яке авто їм потрібно і де придбати. А що робити новачкам? Який автомобіль купити: новий чи старий? Що вибрати: автомат чи механіка? Де купувати, якщо бюджет не дозволяє придбати…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Война против “евроблях” – водители готовятся к массовым протестам

29.06.2018 г. в 09:39, u-news.com.ua

На волне борьбы с контрабандой, которую решительно объявил на прошлой неделе глава правительства, “под раздачу” попал и ввоз автомобилей на еврономерах. Премьер-министр Владимир Гройсман и генпрокурор Юрий Луценко показательно пожурили начальника Львовской таможни за то, что в страну хлынул поток “автохлама”, и традиционно пообещали найти и наказать…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть