Податківці розповіли про мільйонні штрафи «євроблях»

06.07.2018 г. в 19:36, znaj.ua

Цього року всеукраїнський «автопарк» поповнився на 525 тисяч машин, ввезених з-за кордону. Оскільки переважна більшість власників автомобілів з єврономерами курсує Україною, не розмитнюючи автівку, їм доводиться чітко слідувати правилам ввезення, втім далеко не завжди водії пильно за цим стежать – в результаті мають сплачувати штрафи. Ми дізналися, які «грошові санкції» накладають на порушників Митного кодексу та на скільки за цей рік вже поповнилася держказна у такий спосіб.

Сплачуєш штраф – їздиш «вічність» або покидаєш кордон раз на рік

Наразі існує дві законодавчі моделі ввезення іноземних «залізних коней».

«Оскільки від 1 січня 2016 року Закон забороняє розмитнення транспортних засобів, старших за 2010 рік, більшість українців ввозять автомобілі за двома законодавчими моделями. В режимі транзиту, в народі відомого, як «вічний транзит» та в режимі тимчасового ввезення — шляхом привезення його безпосередньо власником до України, який передає його вам на території нашої країни», – розповідає співзасновник ГО «АвтоЄвроСила» Олександр Чернявський.

В рамках другого варіанту іноземець привозить замовнику на територію України транспортний засіб – у такому випадку, він передає авто потенційному власнику разом із довіреністю і той водить машину, маючи на руках реєстраційний документ (техпаспорт), водійські права та страховку.

«В період з 1 січня по 17 червня цього року кількість автомобілів, які було ввезено в режимі тимчасового ввезення на митну територію України, складає 394 925. Впродовж 2017 року у такий спосіб було завезено 747 886 транспортних засобів», – повідомляють нам в Державній фіскальній службі України.

Однак перший варіант законного ввезення іноземних машин є досить популярним.

«Якщо режим тимчасового ввезення, згідно відповідних норм, зобов’язує потенційного власника раз на рік виїжджати за кордон України для того, щоб знову її везти на рік, то режим транзиту жодних подібних вимог не має. Єдине – це потрібно буде сплатити штраф у разі перевищення встановленого строку транзитного переміщення, після чого ви продовжуєте спокійно їздити впродовж необмеженої кількості часу. Він сплачується лише один раз», – зазначає співзасновник ГО «АвтоЄвроСила».

За інформацією ДФС України, з 1 січня по 17 червня в режимі «транзит» на митну територію України було ввезено 130 058 тисяч транспортних засобів, а впродовж 2017 року – 209 584.

Штрафонули на 115 мільйонів

Відповідальність за перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування встановлено ст. 481 Митного кодексу України.

Так, ч.1 ст. 481 перевищення строку тимчасового ввезення більше ніж на 3 доби тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі 850 грн. Ч.2 ст. 481 Митного кодексу України передбачає накладення штрафу в розмірі 5100 грн. – таку суму за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою цієї статті, сплатять особи, які протягом року вже притягалася до відповідальності по ч.1.

«При перевищенні строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на 10 діб ч.3 ст. 481 Митного кодексу України встановлено відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – на суму 17 000 грн.», – зауважують у ДФС України.

Режим же «вічного транзиту», в залежності від перевищення встановленого строку транзитного переміщення ст. 470 Митного кодексу України, передбачає стягнення від 170 до 8500 грн. Зокрема, попередження або штраф у розмірі 170 грн. – за перевищення не більше ніж на 1 добу, штраф у розмірі 3400 грн. – за перевищення від 2 до 10 діб, а найбільше, 8500 грн., доведеться заплатити тим, хто перевищить позначку у 10 діб.

«Загалом, упродовж січня-травня 2018 року митницями ДФС у відношення фізичних осіб за статтею 470 Митного кодексу України (порушення термінів транзиту) складено 11 969 протоколів про порушення митних правил, за якими митницями ДФС накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів на суму 75 млн. грн.», – зазначають в прес-службі Державної фіскальної служби України.

За статтею ж 481 Митного кодексу України (порушення термінів тимчасового ввезення) – 3000 протоколів із сумою штрафів на 40 млн. грн. Тож, виходить, що сумарна кількість сплачених коштів становить 115 млн грн.

загрузка...
Еще одна новость

Осенью в Европу приедет Jeep Wrangler с двумя двигателями

06.07.2018 г. в 19:36, avtomaniya.com

Jeep выпустил детали европейской спецификации Wrangler перед официальным выходом на рынок в сентябре этого года. Новое поколение знакового вседорожника будет предлагаться в Европе с двумя вариантами двигателя: 2,0-литровым четырехцилиндровым бензиновым блоком с турбонаддувом и новым 2,2-литровым дизелем Multijet II Turbo с четырьмя цилиндрами и турбонаддувом. Клиентам…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Навіть ворожі танки не проїдуть: українців вразив жахливий стан доріг

06.07.2018 г. в 19:36, narodna-pravda.ua

Жителі Черкаської області скаржаться на дороги, які неподалік від обласного центру починають нагадувати протитанкові рови. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє завідувач уманським відділом газети “Вечірні Черкаси” Володимир Гамалиця. На опублікованих ним фото видно, що на дорозі дійсно є величезні ями, заповнені дощовою водою. “Черкаська…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть