Поліцейські України розбили в ДТП кожну шосту патрульну автівку, у Львові зламані половина всіх авто

26.07.2018 г. в 13:44, nashigroshi

Нацполіція не може експлуатувати 79 власних автомобілів через їхню технічну несправність, а ще понад 300 автівок розбиті в аваріях. Про це стало відомо зі звіту Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції. Аудит проводився з 7 грудня 2017 року по 1 березня 2018 року.

За даними звіту, патрульна поліція має 1876 автомобілів, більшість яких отримана у 2015–2016 роках. Із цих автомобілів 1196 – «Toyota Prius».

На час аудиту кожна п’ята машина не експлуатувалася. У тому числі кожна шоста патрульна машина (313 штук) не працювала через пошкодження, отримані внаслідок ДТП. Ще 79 автівок не експлуатувались через технічну несправність.

В окремих підрозділах патрульної поліції технічно несправна майже половина наявних автомобілів.

В управлінні патрульної поліції у Львівській області із 92 автомобілів у неробочому стані перебуває і не експлуатується 47, у тому числі 43 патрульні автомобілі. В управлінні патрульної поліції в м. Києві із наявних 300 автомобілів у неробочому стані перебуває 105, з яких 95 пошкоджені внаслідок ДТП.

Загалом же деякі автомобілі потрапляли в ДТП по кілька разів і усього впродовж 2016-2017 років було пошкоджено 951 патрульної поліції. Кілька автівок управління патрульної поліції в Києві потрапляли в ДТП від 6 до 8 разів.

Внаслідок виходу автомобілів із ладу Департамент патрульної поліції витратив 2,59 млн грн. у 2016-2017 роках. Рішення про відновлення або списання битих автомобілів керівництвом Департаменту не ухвалювалось, через що при зберіганні на відкритих площадках стан автівок погіршується. І у ряді випадків вартість відновлення техніки вже перевищує її балансову вартість.

При цьому аудитори встановили, що поліція не провела службові розслідування по 174 ДТП за участі патрульних автомобілів. Відтак винні у цих аваріях не встановлені.

У результаті кількість патрулів зменшується, а навантаження на патрульних зростає, що призводить до плинності кадрів. При цьому якість виконання завдань не покращується, відмітили аудитори.

Рахункова палата також зауважує, що автомобілі патрульної поліції часто не обладнані відеореєстраторами. Наприклад, управління патрульної поліції в Харківській області отримало 80 автомобільних камер, не укомплектованих картками пам’яті, через що реєстратори не використовуються.

Нагадаємо, ДП «Держекоінвест» у 2012-2013 роках уклало угоди з японською компанією «Сумімо Корпорейшен» щодо постачання гібридних автомобілів «Toyota Prius» для МВС на суму 496 млн грн. При цьому, деталі угоди всупереч закону, не були опубліковані у «Віснику державних закупівель».

Згідно звіту Рахункової палати, в Нацполіції на даний час є автомобілі «Toyota Prius», «Renault Duster» та «Hyundai Sonata». Балансова вартість однієї «тойоти» – 223,8 тис. грн, «рено» – 450,3 тис. грн, «хюндая» – 187,9 тис. грн.

загрузка...
Еще одна новость

У Кременці презентували виставку ретро-автомобілів з різних країн світу (Фото)

26.07.2018 г. в 13:44, realno

На площі біля адмінбудинку містяни оглядали автівки з Польщі, України, Німеччини, Нідерландів та Данії. Найбільше автівок було з польськими номерами. Більшість автомобілів були виготовлені ще в 60-70-х роках минулого століття і збереглись в ідеальному стані. Це відомі марки Triumph, Wartburg, Opel, Porsche, Mercedes, BMW, Jaguar, Cadillac, Peugeot,…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Після негоди нові дороги у Запоріжжі розвалились на шматки (фото)

26.07.2018 г. в 13:44, glavcom

Дороги лише нещодавно ремонтували . Деякі запорізькі дороги не пережили вчорашньої грози.В центрі Запоріжжя потріскалася дорога на вулиці Фортечній, на якій лише кілька днів тому поклали асфальт. Фотографії розмістив на своїй сторінці в соцмережі журналіст Богдан Василенко. Напередодні закінчився ремонт цієї дороги. Районна адміністрація дякувала…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть