Контроль на дорогах повертається: українців жорстко штрафуватимуть

27.07.2018 г. в 08:02, mashyna.com.ua

В Україні з 27 липня повертається швидкісний контроль на дорогах.

Рішення про повернення контролю швидкості було прийнято 20 липня на міжвідомчій оперативній нараді представників Мінінфраструктури, Національної поліції і Укртрансбезпеки. Тоді в один день трапилося кілька трагічних ДТП за участю маршруток і вантажного транспорту в Миколаївській, Хмельницькій та Житомирській областях, загинули 18 людей, ще 20 були поранені. Серія смертельних аварій на дорогах України змусила чиновників ввести тотальний контроль перевізників і повернути швидкісний контроль на дорогах, пише Політека.

Однією з головних причин ДТП називають невиконання правил дорожнього руху, зокрема, перевищення швидкості. Тому з п’ятниці 27 липня 2018 року здійснюватиметься швидкісний контроль на українських дорогах.

У свою чергу експерти стверджують: на кількість аварій контроль швидкості не вплине, але однозначно зроблять наслідки ДТП не такими тяжкими. Водії ж прогнозують масове повернення поборів.

У перший час контроль буде здійснюватися в ручному режимі, за допомогою звичайних радарів. Їх встановлять на автомобілях Національної поліції вже в понеділок 23 липня, а з п’ятниці почнуть застосовувати в повній правовій площині, після відповідної постанови Кабінету міністрів, яку повинні прийняти в четвер.

Як повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, Верховна Рада найближчим часом повинна проголосувати за ухвалення закону про автоматичну фіксацію порушень правил дорожнього руху. І тоді швидкісний контроль на дорогах запрацює в повному обсязі. У міністерстві вже передбачені кошти на покупку необхідних пристроїв для фіксації порушень.

З 1 січня 2018 року розпочали діяти нові обмеження швидкості: швидкість руху автотранспорту в населених пунктах не повинна перевищувати 50 км/год.

Обмеження швидкості до 50 кілометрів на годину діє не тільки в великих містах, а й більш дрібних населених пунктах, якщо їх назва нанесено на білому тлі. Якщо назва села написано на синьому тлі, то зменшувати швидкість до 50 км не обов’язково. Однак слід врахувати, що в маленьких селищах пішохідної частини дороги іноді просто немає, і люди ходять по узбіччю автомобільної траси.

У житлових і пішохідних зонах швидкість руху автотранспорту не повинна перевищувати 20 км/год.

Поза населеними пунктами швидкість може бути вище. На всіх дорогах і на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47, дозволяється рух із швидкістю:

автобусам (мікроавтобусів), яка вчиняє перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам – не більше 80 км / год

транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, – не більше 70 км/год;

вантажним автомобілям, що перевозять людей у ​​кузові, і мопедів – не більше 60 км/год;

автобусам (за винятком мікроавтобусів) – не більше 90 км/год;

іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, позначеній дорожнім знаком 5.1 – не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, відокремленими одна від одної розділювальною смугою – не більше 110 км / год, на інших автомобільних дорогах – не більше 90 км/год.

Згідно з правилами дорожнього руху, перевищувати обмеження по швидкості можуть водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. При відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.

загрузка...
Еще одна новость

Як Київ оговтується від водного апокаліпсису

27.07.2018 г. в 08:02, «Автовод»

Соціальні мережі не втомлюються жартувати на тему "української Венеції", а чиновники сушать голови над тим, як прибрати вулиці.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Как ведет себя BMW M5 в «лосином тесте» с изношенными шинами? (ВИДЕО)

27.07.2018 г. в 08:02, carsweek.ru

Некоторые конусы пострадали во время создания этого видеоролика. Даже несмотря на то, что данный тест проходил полноприводный автомобиль, в том случае, если шины у него довольно сильно износились, он никак не сможет сохранить управляемость при резком маневре в сторону. Надо сказать, что автомобильные шины являются очень важным элементов, от которого…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть