Людям у візках дозволили їздити проїжджою частиною

31.07.2018 г. в 10:10, gazeta.ua

Людей на візках визнали учасниками дорожнього руху. Ввели поняття "крісло колісне", замість "інвалідний візок". Відповідну постанову прийняв Кабмін.

"Раніше люди, які рухалися у візках, не мали спеціального статусу. Їх прирівнювали до пішоходів. Рішення уряду виправляє недоліки в правилах дорожнього руху, наближає їх до європейських норм", - каже Gazeta.ua юрист Вадим Володарський.

Люди на колісних кріслах мають право рухатися тротуарами, пішохідними або велосипедними доріжками, їздити краєм проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччям.

"Під час руху тротуарами такі водії повинні виконувати вимоги, що стосуються пішоходів. Якщо особа в колісному кріслі рухається по узбіччю, або краю проїжджої частини, має пересуватися у напрямку руху транспортних засобів. Повертати ліворуч або праворуч можна на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямі", - пояснює Gazeta.ua адвокат Валерій Пономаренко.

Візочники повинні використовувати справні і належно обладнані колісні крісла. На них не можна перевозити вантажі та пасажирів.

"Якщо на транспортному засобі є знак "Водій з інвалідністю", потрібно мати при собі документ, що підтверджує цей статус. Коли ознаки інвалідності не є явними й водій не має необхідних документів, йому загрожує штраф. Сума - від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - продовжує фахівець.

Для пересування в темний час доби крісла варто обладнати ліхтарями чи світловідбивними елементами. Їх також можна прикріпити до одягу.

загрузка...
Еще одна новость

Українські можновладці скуповують елітні авто за “копійки”: з’явилися докази

31.07.2018 г. в 10:10, bihus.info

Українські високопосадовці декларують коштовні автомобілі Lexus, Jaguar, Land Rover і навіть Tesla, вказуючи більш ніж скромну ціну у 48-50 тисяч гривень. Нагадаємо, що в січні 2017 року Національний банк заборонив готівкові розрахунки на суму більшу 50 тисяч гривень, тому, щоб обійти обмеження, угоди про продажу автомобілів часто укладаються…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Тест для идиотов: как в Германии воспитывают нарушителей ПДД

31.07.2018 г. в 10:10, etcetera.media

Прохождение «идиотен-теста» в Германии – единственный способ вернуть права, если у водителя их отняли за нарушение закона. КТО ДОЛЖЕН ПРОЙТИ «ТЕСТ ДЛЯ ИДИОТОВ»? «Идиотен-тест» в Германии проходят те, кого поймали за рулем в состоянии алкогольного опьянения или в случае многократного нарушения правил дорожного движения. Если после первых двух нарушений…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть