У Кабміні всерйоз повинні зайнятися обліком “євроблях”

03.08.2018 г. в 07:24, www.autoconsulting.com.ua

В Україні не вистачає законодавчої бази для ведення обліку ввезених транспортних засобів.

В кабінетах уряду йде пошук рішення про тимчасову реєстрацію присутніх в Україні авто на єврономерах. До того ж, поки ніхто не може назвати точної кількості завезених у країну автомобілів.

На думку експертів, для таких транспортних засобів можуть ввести ряд вимог та обмежень. Це може бути заборона на відчуження або передачу в користування іншим особам, заборона на виїзд за кордон або використання автомобіля таксі. До того ж можуть в примусовому порядку вимагати проходити обов’язкове технічне обстеження, яке законодавчо буде прийнято в 2019 році, повідомляє AutoConsalting.

В першу чергу необхідно знайти спосіб легальної реєстрації та перепису всіх транспортних засобів на іноземних номерах, ввезених в Україну. Показники ГФС України і реальне число користувачів “єврономерів” різняться в рази, а значить у митній базі “Інспектор-2006” вказані терміни перебування не всіх автомобілів, що заїхали на територію України.

AutoConsalting зазначає, що зараз у “Правилах дорожнього руху” є прописаний обов’язок реєструвати транспортний засіб, що перебуває в Україні в режимі тимчасового ввезення. Пункт 29.2. ПДР вказує, що “Транспортний засіб, що перебуває в міжнародному русі на території України більше двох місяців, повинно тимчасово зареєструвати в уповноваженому органі МВС, крім транспортних засобів, що належать іноземним громадянам та особам без громадянства, які перебувають в Україні на відпочинку чи лікуванні за відповідними путівками або іншими документами на визначений органами Державної митної служби термін”.

Але контролю за цим пунктом немає. Поліція хоч і отримала дозвіл на перевірку легальності перебування автомобілів на іноземній реєстрації в Україні, тим не менш не має законних прав на ведення обліку. Про це у коментарі “Авто ТСН.UA” повідомляє адвокат і керуючий партнер ЮФ “Можаєв і партнери” Михайло Можаєв.

“У Кабінеті Міністрів необхідно розробити та прийняти нормативно-правовий акт, згідно з яким автомобілі на іноземній реєстрації будуть підлягати обліку. В іншому випадку пункт 29.2 ПДР діяти не буде. На даний момент у поліції немає ніякого правового повноваження для реєстрації транспортних засобів на європейських номерах, як немає і бази, до якої вони можуть вносити інформацію”, – зазначає юрист.

загрузка...
Еще одна новость

Українцям будуть перепродувати литовські «бляхи» нової якості

03.08.2018 г. в 07:24, svidok.online

Автомобільна війна між США і ЄС отримала новий виток. Обмін «люб’язностями» у вигляді підвищених мит на товари, в тому числі і автомобілі, впливає на попит. Зокрема литовці кинулися скуповувати автомобілі і мотоцикли із США. «Звичайно, є тривога, тому тепер ми і купуємо наповну. Важко сказати, як це буде насправді, і ми на це не вплинемо. Перш за…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Стала ясна истинная ситуация с ремонтом дорог в Украине (карта)

03.08.2018 г. в 07:24, glavnoe.ua

Харьковщина не в худших, но и до лучших не дотянула Худшие показатели освоения средств Дорожного фонда продемонстрировали Луганская (13%), Закарпатская (13%), Ривненская (14%), Черкасская (15%) и Полтавская (15%) области Об этом сообщил в Facebook министр инфраструктуры Владимир Омелян. Як я і обіцяв, ми продовжуємо інформувати про темпи освоєння…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть