Експерти прогнозують чергове подорожчання бензину

13.09.2016 г. в 10:52, intvua

Падіння курсу гривні призведе до підвищення цін на бензин.

Про це розповів виданню Гордон президент асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук.

"Порогу падіння цін на бензин просто немає. Поріг є у скрапленого газу, а у бензину немає. Це залежить від місцевого ринку, тому що ми серйозно залежимо від імпорту. Є і другий момент - курс гривні. Адже наш уряд встановив податки в євро, а вже на кордоні це все перераховується в гривні. Тобто вони себе убезпечили від інфляції, а народу доводиться платити. Тому тут пряма залежність від курсу. Національна валюта пішла в глибоке піке. Через падіння курсу гривні через два-три тижні подорожчає бензин", - зазначив Косянчук.

За його словами, сума податків перевищує вартість самого бензину, імпортованого в Україну.

"Що стосується зовнішнього ринку, то він, як полохлива гімназистка в безмісячну ніч - ціни коливаються при будь-якій заяві щодо обсягів видобутку нафти. Це - ринок. Насьогодні вартість бензину на 80% залежить від національної валюти. Податки прив'язані до курсу гривні. При цьому сума податків вже перевищила вартість самого бензину. Навіть якби нам хтось дав бензин безкоштовно, на заправках він все одно вартував би приблиизно 12 гривень за літр. Просто тому, що держава свого не упустить. Ось і все", - наголоосив Косянчук.

Він вважає, що подальше підвищення цін на скраплений газ призведе до істотного зниження попиту на нього.

"У скрапленого газу є, скажімо так, свої закони. Його розділили по фракціям - бутан і пропан. На пропан одна ставка акцизу, а на бутан зовсім інша - набагато вища. Що більше ми боремося з тіньовим ринком, то небезпечніше йому працювати. Тому вони теж починають задирати ціни. Подальше підвищення цін на скраплений газ призведе до того, що він стане нецікавим для споживачів. І вони знову повернуться в лоно нафтопродуктів. Таким чином, попит на газ впаде, а це призведе до зниження його вартості. Спрогнозувати ж динаміку цін на бензин зараз просто неможливо", - резюмував Косянчук.

загрузка...
Еще одна новость

Светофоры в форме лиц привлекают внимание водителей

13.09.2016 г. в 10:52, avtoblog

Автолюбителей из Бразилии весьма удивили уши, рты и носы, которыми обзавелись светофоры. Станут ли светофоры более эффективными, если будут выглядеть, как светящееся лицо, кричащее "Стоп!"? Трудно сказать, но именно это бразильцы получили от художника, сделавшего светофорам клоунский макияж. Нарселио Груд сшил маски из выброшенной одежды и прочего…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Як краматорський поліцейський став героєм парковки

13.09.2016 г. в 10:52, dn.depo.ua

Краматорчани зафіксували на відео, як патрульний поліцейський зупинив свою автівку на газоні. Випадок стався по вулиці Марії Примайченко у Краматорську поряд з центральним міським ринком. Патрульний поліцейський, оформлюючи протокол, зупинив свою машину на газоні. Це викликало обурення городян, які почали робити зауваження та нагадувати правоохоронцям,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть