Як за допомогою шин можна зменшити витрату пального

02.06.2018 г. в 18:30, mashyna.com.ua

Що робити, якщо витрата пального вашого авто усе болючіше і болючіше б’є по гаманцю? В цьому випадку при черговій покупці нової гуми слід згадати про те, що правильно підібрані шини можуть допомогти заощадити на пальному. Заощадити літр-другий на кожні 100 кілометрів пробігу дозволить правильний підхід до вибору та експлуатації покришок. На рівень споживання пального, крім інших факторів, істотно впливає сила опору коченню колеса. Вона залежить від ряду параметрів.

Один з них – тиск повітря в колесі. Відомо, що велика кількість енергії витрачається на механічні деформації колеса в процесі кочення. Чим менше вони накачані, тим більше деформується під час руху. Висновок: для економії палива колесо слід злегка перекачувати. Це не кращим чином позначається на його амортизаційних властивостях, прискорюючи знос елементів підвіски і помітно знижуючи комфорт мешканців салону.

На втрати енергії від механічних деформацій колеса впливають ще й характеристики його матеріалу. Чим твердіша гума, тим менше вона схильна до деформацій. Цей ефект, до речі, широко застосовується виробниками коліс при створенні так званих «енергозберігаючих покришок». В реальному житті їх використання позначається на керованості машини приблизно так само, як і надлишковий тиск в шині. Хоча реклама «енергозберігаючої» гуми, зрозуміло, про це не згадує.

Що стосується малюнка протектора, то чим менше на ньому «зубів», тим нижчий опір коченню.

Ширина покришки – один з найбільш істотних факторів, що впливають на опір коченню. Крім іншого, її збільшення ще й нарощує масу колеса. Це призводить до додаткових витрат пального. Наприклад, при зменшенні індексу ширини покришки R16 з 265 до 185 можна, при рівних умовах, отримати економію палива до 1-2 літри на кожні 100 км пробігу.

Якщо авто їздить, переважно, містом в режимі старт-стоп, то вигідніше з точки зору економічності використовувати покришки мінімально можливого розміру. А якщо легковик проводить більшу частину часу на заміських трасах, варто зупинитися на колесах максимального радіуса.

загрузка...
Еще одна новость

В Украине выставили на аукцион арестованную за долги Ferrari

02.06.2018 г. в 18:30, topgir.com.ua

В Киеве продается редкое туристическое купе Ferrari 456 GT 1998 года. Спорткар Феррари выставлен на государственный аукцион СЕТАМ, как арестованное за долги имущество. Продавцом Ferrari 456 выступает Соломенский райотдел государственной исполнительной службы. Арест на автомобиль наложен 8 декабря 2017 года. Судя по номерам, перед нами – та…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Поляки массово покупают права в Украине

02.06.2018 г. в 18:30, interteam.com.ua

Многие поляки не могут представить себе жизнь без водительских прав. Они их теряют из-за своей нерасторопности, а затем не могут восстановить, так как не способны пересдать экзамен. Оказывается, что в этом случае можно „без проблем» получить документы в Украине. Согласно многим отзывам в интернете водительские права полученные в Украине поляки без…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть